Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Díky místní znalosti kladenských strážníků byl zadržen žhář

Středa, 27. dubna 2022 08:14

Během uplynulého víkendu shořelo hned několik kontejnerů na tříděný odpad v ulici Školská a v nedalekém podchodu pak neznámý žhář zapálil nákupní vozík plný papíru. Operátor kamerového systému městské policie vyhodnotil situaci a přivolal na pomoc hlídku státních policistů. Ti vandala vypátrali a zadrželi.

Díky místní znalosti kladenských strážníků byl zadržen žhář (Foto: MP Kladno)

V pátek večer přijal operátor tísňové linky kladenských strážníků oznámení o stoupajícím dýmu z podchodu v ulici Školská. Na místo vyjela hlídka, která zjistila sedícího muže u nákupního vozíku, ve kterém měl rozdělaný oheň. Strážníkům sdělil, že mu byla zima, a proto se chtěl ohřát. Strážníci na místo přivolali hasiče a také hlídku Policie České republiky, která si celý případ převzala.

V neděli brzy ráno zaznamenal operátor Městského dohlížecího kamerového systému, že v ulici Školská hoří kontejnery na tříděný odpad. To už na místo jeli také hasiči. Po shlédnutí záznamů z kamer byl zjištěn muž v zeleném kabátu a tmavých kalhotách, který nejprve prohlíží kontejner na papír, zapaluje obsah, zavírá víko a přechází k druhému. Zde se situace opakuje a po zapálení i druhého kontejneru odchází pryč. Díky místní znalosti strážníků, kteří muže znali, byla jeho totožnost předána policistům. Během dopoledne se podařilo hlídce Policie České republiky muže, který odpovídal popisu pachatele žhářství, zadržet u jednoho z obchodních domů. Operátor Městského kamerového dohlížecího systému podle záznamů potvrdil, že se skutečně jedná o hledaného žháře.