Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V kladenské vědecké knihovně můžete vidět tvorbu dvojčat Válových

Úterý, 26. dubna 2022 07:07

U příležitosti 100. výročí narození sester – dvojčat Květy (1922–1998) a Jitky (1922–2011) Válových pořádá Středočeská vědecká knihovna v Kladně ve spolupráci s GASK – Galerií Středočeského kraje výstavu s názvem Skutečnost krásná a dramatická.

V kladenské vědecké knihovně můžete vidět tvorbu dvojčat Válových (Foto: KL)

Výstava představí pozůstalost obou malířek (kresby, skicáky, grafiky i grafické matrice), která byla dosud uložena v jejich domě v Kladně, a kterou jejich dědička Marie Vydrová v říjnu 2021 laskavě darovala do sbírek GASK.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne 28. dubna od 17:00 v nově otevírané výstavní síni Středočeské vědecké knihovny v Kladně za účasti Lucie Cirkvy Chocholové, předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch SK, Richarda Drury MA, vedoucího kurátora GASK, Tomáše Ondráška, ředitele knihovny a dalších osobností. Hudebního doprovodu se ujme ukrajinský kontrabasista Taras Vološčuk, který před časem v knihovně vystoupil na benefičním koncertu pro Ukrajinu.

„Nenechte si tuto výjimečnou událost ujít,“ zve Tomáš Ondrášek všechny milovníky umění z Kladna a okolí. Výstava potrvá až do 26. června.