Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Blíží se Tuchlovická pouť. Jeden z největších středočeských folklorních festivalů

Úterý, 26. dubna 2022 07:04

Od pátku 6. až do soboty 7. května proběhne již po sedmadvacáté v Tuchlovicích na Kladensku jeden z největších středočeských folklorních festivalů – Tuchlovická pouť 2022. Akce se bude tradičně konat v tuchlovickém amfiteátru bývalého letního kina i na návsi. Páteční večerní program se přesune i do nedalekého Nového Strašecí.

Blíží se Tuchlovická pouť. Jeden z největších středočeských folklorních festivalů (Foto: KL)

Těšit se můžete na pravou staročeskou pouťovou atmosféru plnou tancování, zpívání, hraní, dobrého jídla a pití. V pátek 6. května od 17. 00 hodin se můžete těšit do kostela v Tuchlovicích na vystoupení pěveckých sborů Musica Nostra (Nové Strašecí) a Rosička (ZUŠ Stochov). Poté začne večerní pořad festivalu v Kulturním centru v Novém Strašecí od 19.30 hodin.

Sobotu 7. května od 10:00 tradičně zahájí v tuchlovickém parku malou ochutnávkou soubory, které letos přislíbily svou účast. Z dospělých souborů to bude například Lipka, Rosénka, VŠE Gaudeamus a samozřejmě domácí Čtyřlístek. S dětmi a jejich vystoupením dorazí Kytice, Notičky, Borůvky, Jarošáček, Lísteček a děti z MŠ Tuchlovice. Těšit se můžete i na zahraničního hosta – folklorní soubor Tepličan z Liptovské Tepličky ze Slovenska. Od 14.30 hodin se poté na podiu v letním kině v Tuchlovicích rozproudí hlavní pořad festivalu, kde uvidíte jednotlivá vystoupení všech zúčastněných souborů. V podvečer nebude chybět oblíbená Škola tanců. I večerní program, od 20.00 hodin, bude lákavý. Přijede česká folková legenda – zpěvák Pavel Žalman Lohonka. A po skončení jeho vystoupení vás bude čekat tradiční večerní nokturno aneb pohodové muzicírování, tancování a povídání.

Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou venkova.