Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Policejní školáci si došlápli na kladenské řidiče

Sobota, 23. dubna 2022 06:35

Policisté kladenského dopravního inspektorátu v součinnosti s Policejním vzdělávacím zařízením Praha uskutečnili ve středu dopravní akci, do které byli zapojeni frekventanti policejní školy. Dopravně bezpečnostní opatření probíhalo v průběhu dne na třech vytipovaných stanovištích v Kladně, a to v ulici Na Kopci, Arménská a Dubská.

Policejní školáci si došlápli na kladenské řidiče (Foto: PČR)

V rámci dopravně bezpečnostní akce policisté zkontrolovali celkem 364 motorových vozidel a bylo zjištěno celkem 47 přestupků v dopravě, za které byly uděleny blokové pokuty ve výši 16 300 korun. Nejčastějším porušením předpisů bylo nezabezpečení 21 řidičů bezpečnostními pásy. U šesti vozidel byl shledán nevyhovující technický stav a u jednoho šoféra byla zjištěna jízda bez řidičského oprávnění.

„Do dopravně bezpečnostní akce bylo nasazeno celkem 32 policistů, z toho bylo 26 frekventantů, kteří se na celé akci aktivně podíleli a pod dohledem zkušených kladenských policistů získávali v terénu nové vědomosti a zkušenosti z odboru problematiky policejní dopravní služby. Policisté v těchto dopravně bezpečnostních akcích budou nadále pokračovat i v příštích dnech,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.