Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Během denní směny řešili kladenští strážníci několik krádeží v obchodech

Středa, 13. dubna 2022 07:10

Práce strážníků Městské policie Kladno je velice různorodá. Pondělní denní směna se však nesla v duchu různých krádeží v obchodech po celém městě. Ať to byly potraviny, kosmetika tak také elektronika. Kuriózní případ pak byl zkonzumování lahve vodky přímo na prodejně.

Během denní směny řešili kladenští strážníci několik krádeží v obchodech

Zákazník jednoho z kladenských supermarketů navážil několik druhů ovoce a zeleniny, do již označených sáčků ještě přidal několik kusů ovoce a zeleniny. Škoda, kterou tímto svým jednáním způsobil, byla jedno sto sedmdesát korun.

Jiný zákazník chtěl projít samoobslužnými pokladnami, aniž by namarkoval a uhradil celý nákup. Obchodu tak vznikla škoda ve výši jeden tisíc osm set osmdesát korun. Další muž sundal z levnějších sluchátek cenovku a tou přelepil cenu sluchátek dražších. Tím způsobil obchodu škodu ve výši tři sta osmdesát korun.

K dalšímu oznámení krádeže vyjela hlídka strážníků krátce po devatenácté hodině. Pracovník ochranky jednoho ze supermarketů oznámil, že mají problém se ženou, která na prodejní ploše zkonzumovala lahev vodky a obchod opustila bez zaplacení. Před vchodem byla zadržena pracovníkem ochranky. Strážníci ženu vyzvali k prokázání totožnosti a k dechové zkoušce. Ta ukázala 2,71 promile alkoholu v dechu. Během jednání se začal rychle zhoršovat zdravotní stav ženy. Hlídka proto na místo přivolala lékařskou pomoc. Lékař rozhodl o převozu do kladenské nemocnice k ošetření a umístění na expektační pokoj.