Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Příznivci a hráči baseballových Miners uklízeli Kladno

Úterý, 12. dubna 2022 06:40

Začátkem dubna, ve velmi mrazivém počasí, se u Miners hřiště sešla početná skupina hráčů, rodičů, fanoušků i jen tak kolemjdoucích, kteří se navzdory chladu vrhli na okolní prostory a v rámci akce Ukliďme Kladno se rozhodli přiložit ruku k dílu.

Příznivci a hráči baseballových Miners uklízeli Kladno (Foto: Miners Kladno)

„Původně jsme měli k dispozici třicet velkých pytlů od společnosti AVE, které jsme ale během první hodiny hravě naplnili, takže jsme poté žádali o dodání dalších dvaceti. Zároveň jsme vzali vlastní kolečka, s jejichž pomocí jsme sváželi také velký odpad jako matrace, torza kočárků, kusy židlí a dalšího nábytku. Je s podivem, co vše lidé zcela záměrně vyhodí do přírody. V okolí hřiště jsme našli celkem 14 pneumatik, z toho čtyři z nákladního automobilu. Neuvěřitelné a smutné,“ podotkla organizátorka akce za Miners Kladno Radka Jakubová.

Baseballisté Miners se akce účastní již poněkolikáté a snaží se do akce zapojit všechny své členy, od nejmladších po nejstarší. Jako jeden z benefitů je okamžitý výsledek, který mohou účastníci vidět již po několika desítkách minut. Hromada pytlů s odpadky se i letos během dvou hodin zdárně rozrostla a všichni zúčastnění nevěřili svým očím, že v okolí hřiště a na blízkém sídlišti bylo opravdu možné sesbírat tolik odpadu. „Všichni se shodli, že na podzim se opět sejdeme,“ dodala Radka Jakubová.