Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Policisté na Kladensku pátrají po vandalovi, který poškodil hrobku

Středa, 6. dubna 2022 07:58

Policisté z obvodního oddělení Zlonice přijali 3. dubna oznámení od šestatřicetileté ženy o poškození hrobu na hřbitově ve Zvoleněvsi, čehož se dopustil zatím neznámý pachatel. Škoda je 100 tisíc korun.

Policisté na Kladensku pátrají po vandalovi, který poškodil hrobku (Ilustrační foto: PČR)

„Dosud nezjištěný vandal přistoupil v době mezi dny od 1. do 3. dubna k jednomu z hrobů, který zhanobil tím, že vytrhl betonové sloupky a povalil část náhrobního kamene. Tímto jednáním byla poškozené způsobena škoda v předběžné výši okolo 100 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to výtržnictví a poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

„V souvislosti s tímto případem se policisté obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při dopadení vandala, který se dopustil hrubé neslušnosti tím, že hanobil hrob, který poškodil. Pokud jste viděli někoho, kdo by mohl mít toto jednání na svědomí, kontaktujte policisty na telefonním čísle 974 873 578 nebo 602 262 793. Využít můžete také linku 158,“ uvedla dále Michaela Richterová.