Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Opilá žena napadla v Kladně strážníky, vykázali ji z nakládací rampy

Středa, 30. března 2022 09:30

Krásné slunečné počasí uplynulých dní vylákalo velké množství lidí do parků a ulic města. Strážníci ve zvýšené míře řešili oznámení od obyvatel, užívajících si sluníčka, na osoby, které díky alkoholu obtěžovaly ostatní a kolem sebe dělaly pak značný nepořádek. A to jak přes den, tak také v noci.

Opilá žena napadla v Kladně strážníky, vykázali ji z nakládací rampy

Požívání alkoholických nápojů mimo zahrádek restaurací zakazuje Obecně závazná vyhláška Statutárního města Kladna. Její porušení mohou strážníci řešit, a také řeší, příkazem na místě až do výše 10 tisíc korun nebo oznámením správnímu orgánu.

Příkladem je žena, kterou hlídky několikrát denně vykazují ze zásobovací rampy v ulici Průchova. Kolem ní zůstává velký nepořádek. Strážníci jí vzbudí, nechají místo uklidit, vykážou jí pryč a přestupek, kterého se dopustí, oznámí správnímu orgánu k dořešení. O několik hodin později však obyvatelé domu oznamují, že se tato osoba na místo vrátila. Takto jí během nedělní noci strážníci vykázali třikrát. Při třetím oznámení byla již žena značně rozčílená, začala strážníky urážet vulgárními nadávkami a snažila se je fyzicky napadnout. Hlídka vůči ženě použila donucovací prostředky a byla jí nasazena pouta. Když se žena zklidnila a začala se strážníky spolupracovat, byla jí pouta sejmuta.

Svým chováním se žena dopustila hned několika přestupků najednou. Rušení nočního klidu, znečištění veřejného prostranství, neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Strážníci její jednání zadokumentovali a znovu předali ke správnímu řízení.