Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně budou dostávat pejskaři vyšší pokuty za znečištění města

Pátek, 25. března 2022 09:39

V posledních dnech řeší strážníci Městské policie Kladno velké množství stížností od občanů na neukázněné a nezodpovědné majitele psů. Stížnosti občanů se týkají jak obtěžování volně pobíhajícími psy, tak hlavně na neuklizené exkrementy na chodnících, trávnících a v parcích ve městě.

V Kladně budou dostávat pejskaři vyšší pokuty za znečištění města (Ilustrační foto: KL)

Každý pes chovaný na území města Kladna musí být od třetího měsíce života přihlášen v evidenci psů na Finančním odboru magistrátu města Kladna. Podle veterinárního zákona pak musí být pes čipován. V březnu 2022 je ve městě Kladně evidováno bezmála 6500 psů. Bohužel ne každý majitel zná platné vyhlášky města, které se týkají jak volného pobíhání psů, tak také čistoty ve městě. Na vybraných místech musí být pes veden pouze na vodítku, jinde pak může být na volno, ale musí mít nasazený náhubek. Psi, odložení u obchodů, musí být přivázáni k pevnému bodu a opět opatřeni náhubkem.

Každý psovod musí po psovi uklidit. Po městě jsou rozmístěny stojany s papírovými sáčky, určenými pro sběr exkrementů. Tyto sáčky si mohou majitelé bezplatně vyzvednout také přímo na magistrátě města. Strážníci osobu, která zanedbá úklid po psovi, mohou řešit příkazem na místě až do výše 10 tisíc korun. Problémem je, že pokud člověk venčící psa vidí hlídku, vše uklidí. Jinak tomu bohužel bývá, když strážníci na místě nejsou.

„Záleží na každém z nás, v jakém prostředí budeme žít a kde si budou naše děti hrát. Strážníci budou tyto přestupky řešit vyšší pokutou. Apeluji na ostatní spoluobčany, aby opravdu nezodpovědné pejskaře, kteří exkrementy neuklízí a hyzdí tak vzhled města, nahlásili telefonicky na linku 156 k řešení těchto přestupků. Ve spojení s kamerovým systémem pak umíme rychle reagovat a zlepšit tak tuto neutěšenou situaci,“ řekl ředitel Městské policie Kladno Michal Strieborný.