Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně se představí hudební osobnosti, zazpívají pro Ukrajinu

Středa, 9. března 2022 08:29

Největší akce na pomoc Ukrajině ve středních Čechách se odehraje příští týden v Kladně. Pořadateli jsou Dům kultury a Farní charita Kladno. S celou myšlenkou původně přišel kladenský básník IAm Anděl. Diváci uvidí například Martu Jandovou, České srdce nebo Bohuše Matuše. Vstupné bude dobrovolné a koncerty pojedou na dvou stage.  

V Kladně se představí hudební osobnosti, zazpívají pro Ukrajinu (Foto: KL)

„Víkend po 24. únoru mi napadla myšlenka zrealizovat benefiční koncert pro Ukrajinu. Po několika telefonátech jsem tuto myšlenku dal na sociální sítě a začali mi kontaktovat přátelé a lidé z celé republiky. Chtěl bych těmto několika stovkám lidí poděkovat, společně všichni táhneme za jeden provaz. Z celého mého srdce děkuji,“ říká skromně básník, autor myšlenky a tohoto projektu IAm Anděl.

Ten získal podporu Domu kultury Kladno, řady umělců z celé republiky a následně přijal nabídku manažera v kultuře Filipa Zoubka. Tato dvojice postupně zapojila další desítky dobrovolníků včetně občanů Ukrajiny žijících v Kladně, kteří společně se soukromými dárci a církevními organizacemi organizují materiální sbírku a aktivně pomáhají lidem prchajícím z válečných oblastí.

Mezi Kladnem a Ukrajinou byl vytvořen „Most Pomoci“. Nákladní dodávky vozí zdravotnický materiál přímo do zasažených míst a na cestě zpět pak zajišťují transport Ukrajinských žen a dětí do bezpečí v okolí Kladna.

„Pořádáme koncert, který pomůže lidem v těžké situaci na Ukrajině, ale i pro Ukrajince, kteří zde žijí nebo v posledních dnech přijeli do města. Těším se, že na akci přijdou a dáme jim jasně najevo, že nám na nich záleží,“ dodává Filip Zoubek.

KLADNO PRO UKRAJINU program:

pondělí 14. března „Stužkový den“ pro Ukrajinu sbírkový den, prodej modrožlutých stužek, které šily Ukrajinské ženy z Kladna. Po celý den, budou v ulicích města dobrovolníci.

středa 16. března od 17.00 KLADNO PRO UKRAJINU koncert na dvou scénách kulturního domu Kladno

Dvě scény – velký i malá sál

České srdce, Marta Jandová s kapelou, Michal Prokop Trio, VANUA 2, DJ Roxtar, Inflagranti, WAIT, Jaroslav Bulsara Břeský a Prague Queen, Bohuš Matuš, Magda Malá, LUCIE revival, String Ladies, Carpatia Castle, Filip Zoubek a The Blues Q, The Furnitures, Petr Hodek, Jary Tauber, Naty Kelešová, Leona Šenková, Jakub Noha Band, Sbor Hudby a Petr Randula, Denisa Langrová, Luned Het.

Všichni vystupující, pořadatelé i technika pomáhají bez nároku na honorář. VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

100 procent výtěžku z koncertu jde na konto Charity Česká Republika sbírkový účet č. 55660022/0800 VS 104