Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci dostanou od města novou výstroj

Středa, 2. března 2022 07:20

Rada města Kladna vyhověla návrhu ředitele Městské policie Kladno Michala Strieborného na pořízení nových nezbytných prvků výstroje strážníků v hodnotě přes milion korun.

Kladenští strážníci dostanou od města novou výstroj (Ilustrační foto: KL)

„Stávající výstroje jsou nevyhovující, navíc je nutné přihlédnout k navyšování počtu strážníků. Je zapotřebí nakoupit běžné součásti výstroje a vybavení jako trika, košile, kalhoty, bundy, pulovry, pracovní kombinézy, reflexní vesty, taktické nosiče a podobně,“ vysvětluje Michal Strieborný.

Vedení města dlouhodobě usiluje o snížení kriminality, proto vytváří městské policii adekvátní podmínky ke zkvalitnění její práce, včetně navýšení počtu strážníků, jejich odpovídajícího ohodnocení a materiálního vybavení. „Spolupráce s novým ředitelem městské policie je velmi přínosná a profesionální. Slibuji si od ní, že na Kladně bude fungovat městská policie na mnohem vyšší úrovni, než v minulých letech. Už po dvou měsících je vidět změna k lepšímu v jejím fungování i přístupu,“ prohlásil Milan Volf.

Dále Rada města uvolnila městské policii prostředky pro očkování strážníků proti virové hepatitidě i poskytování psychologických služeb v rámci výběrového řízení nových uchazečů.