Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně dostal muž za složenou zeminu pod mostem tučnou pokutu

Úterý, 1. března 2022 09:57

V sobotu dopoledne oznámila žena na tísňovou linku kladenských strážníků, že si v ulici Kročehlavská pod mostem všimla dodávky, jejíž řidič složil vedle cesty hromadu zeminy. Poté, co hlídka přijela na místo, žena strážníkům sdělila, že dodávka na místě byla již čtyřikrát.

V Kladně dostal muž za složenou zeminu pod mostem tučnou pokutu (Foto: MP Kladno)

Přehráním kamerového záznamu bylo zjištěno, že z místa odjížděla červená dodávka s prázdnou ložnou plochou. Během doby, po kterou prováděli strážníci fotodokumentaci složeného materiálu, se řidič vozidla vracel s dalším nákladem. Když si všiml hlídky strážníků, okamžitě změnil směr jízdy a odjel pryč.

„Strážníci poté zjistili, že náklad vysypal vedle odstavné plochy na kraji lesa u křižovatky ulic Kročehlavská a Pražská. Z dalších kamerových záznamů městského kamerového dohlížecího systému bylo zjištěno, že zeminu na místa skutečně navozila tato dodávka. Hlídce se podařilo zjistit místo, ze kterého vozidlo zeminu vyváželo. Řidič strážníkům sdělil, že všechnu zeminu odvezl na soukromý pozemek, s jehož majitelem byl na tomto domluven. Ten však tvrzení řidiče popřel a od jeho chování se distancoval. Jednání řidiče, společně s kamerovými záznamy, strážníci předali k dořešení správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Během uplynulého víkendu strážníci řešili i několik osob, které vyhazovaly obsah kontejnerů na odpad. Nepořádek, který svým jednáním lidé způsobili, museli uklidit a jejich přestupek hlídky řešily příkazem na místě. Protože se většinou jednalo o jedince, kteří se v minulosti již takového přestupku dopustili, pohybovaly se pokuty v horní sazbě.