Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Středočeská vědecká knihovna v Kladně nabízí pomoc Ukrajincům

Pondělí, 28. února 2022 07:30

Jako výraz solidarity nabízí Středočeská vědecká knihovna Kladno všem Ukrajincům, přechodně i trvale v České republice žijícím, možnost využití všech služeb.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně nabízí pomoc Ukrajincům (Foto: KL)

Modrý pruh na ukrajinské vlajce symbolizuje čisté nebe a žlutý pruh zralá pšeničná pole. Vlajka vznikla v revolučním roce 1848 a oficiálně byla používaná od vyhlášení nezávislosti v roce 1918 do roku 1921. Po vzniku Ukrajinské sovětské socialistické republiky se používala vlajka SSSR doplněná o modrý pruh. Po rozpadu SSSR byla jako obnovený státní symbol znovu přijata 28. ledna 1992.

„Přejme Ukrajině, aby o svou vlajku, klidné nebe a pole se zralou pšenicí po třiceti letech znovu nepřišli a vše mohli nadále svobodně užívat,“ uvedl ředitel knihovny Tomáš Ondrášek.

Knihovna je pro Ukrajince volně přístupná, není třeba mít průkazku, poskytuje veřejnosti přístup k internetu a nabízí wifi připojení zdarma. V knihovně jsou zdarma k dispozici počítače s internetovým připojením. Knihovník vám pomůže, poskytne informace, vyhledá kontakty, propojí s dalšími institucemi, které potřebujete.