Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Ve slánském Benaru pokračují práce na místním parku

Čtvrtek, 24. února 2022 09:42

Nejprve přišly na řadu práce na terénních úpravách a vybudování vodního prvku s fontánkami. Letos dojde na odstranění betonové kostry původní dřevěné treláže, v parku vzniknou mlatové cesty, bude osazen mobiliář, vysazeny stromy nebo upraveny trávníkové plochy. V projektu je počítáno také se vznikem kašny a obnovou původní zídky s chrličem. Parky by měl první návštěvníky přivítat již v první polovině června.

Ve slánském Benaru pokračují práce na místním parku (Foto: MěU Slaný)

Původní návrh vzhledu parku pro slánského továrníka Ferdinanda navrhl architekt Josef Kumpán. O dnešní podobu se starají architekti města Kamila a Přemysl Krejčiříkovi. Park se postupně mění. V letošním roce bude odstraněna betonová kostra původní dřevěné treláže, která pohledově odděluje vodní prvek od další části zahrady. Původním záměrem bylo kostru opravit, ale statik rozhodl o jejím odstranění a nahrazení novou betonovou konstrukcí doplněnou o dřevěnou část v bílé barvě.

Při této investiční akci je pro letošní rok počítáno také se vznikem maltových cest, osazení mobiliáře, vysazením stromů a celkové úpravy zeleně. Vzniknout by měla i nová kašna a opravena bude původní zídky s chrličem. Z rozpočtu za tyto práce Slaný zaplatí šest milionů korun.