Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Někdo oslnil nad Kladnem laserem při přistávání pilota letadla

Pondělí, 14. února 2022 08:43

Kladenští policisté pátrají po pachateli, který se v Kladně-Kročehlavech bavil tím, že laserem oslňoval piloty dopravního letounu, které šlo právě na přistání na pražském letišti. Šprýmaře může tato zábava vyjít hodně draho. Hrozí mu za to totiž až desetiletý pobyt za mřížemi.

Někdo oslnil nad Kladnem laserem při přistávání pilota letadla (Ilustrační foto: KL)

Kladenští kriminalisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při dopadení osoby, která na konci prosince oslnila zeleným laserem pilota letadla. Ten v tu dobu právě přistával na letiště Václava Havla v Praze. Na palubě bylo kromě šestičlenné posádky dalších 112 cestujících.

„Operátoři tísňové linky 158 přijali 26. prosince 2021 v 17:15 hodin oznámení, které se týkalo přerušovaným oslněním pilota letadla zeleným laserem. Jeho paprsky byly zaznamenány ve třech intervalech po dobu 20 sekund z lokality Kladno-Kročehlavy, avšak bohužel nebyla tato lokalita blíže specifikována. Na místo bylo okamžitě vysláno několik policejních hlídek, včetně psovoda se služebním psem, za účelem prověření oznámení a provedení potřebných úkonů. Bohužel se ale nepodařilo možného pachatele vypátrat,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

„V souvislosti s touto událostí se obracíme na všechny, kteří by měli jakoukoliv informaci k osobě, jenž má tento čin na svědomí. V případě jakýchkoliv poznatků kontaktujte policisty na tísňové lince 158,“ dodala mluvčí Michaela Richterová.

Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, za což pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na tři roky až 10 let.