Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenské strážníky zaměstnávali opilci a agresor

Úterý, 8. února 2022 07:45

Opilá žena za volantem, napadený strážník a záchrana života na mol zrychtovaného a podchlazeného muže. To byla víkendová směna u Městské policie Kladno.

Kladenské strážníky zaměstnávali opilci a agresor (Ilustrační foto: KL)

„V sobotu po druhé hodině ranní upoutala pozornost operátora městského kamerového dohlížecího systému žena, která přišla k vozidlu, zaparkovanému na parkovišti u sportovního areálu Sletiště. Žena několikrát nastoupila a vystoupila z auta a po nějaké chvíli usedla za volant a rozjela se. Z parkoviště se jí ale nepodařilo odjet a bokem vozu nabourala do svodidel. V tom okamžiku již na místo vyjela hlídka strážníků. Ta zastihla ženu ve chvíli, kdy kontrolovala škodu, kterou si nehodou na vozidle způsobila. Strážníci řidičku vyzvali k prokázání totožnosti a k předložení dokladů, potřebných k řízení motorového vozidla. Výzvě žena vyhověla. Protože se řidička pohybovala nejistě, špatně komunikovala, provedli u ní strážníci dechovou zkoušku. Přístroj ukázal hodnotu 1,64 promile alkoholu v dechu. Hlídka na místo přivolala Policii České republiky, která si případ převzala k dalšímu šetření,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

„O několik hodin později vyráželi kladenští strážníci do jednoho z barů v centru města. Obsluha podniku oznámila na tísňovou linku strážníků, že má problém s jedním z hostů, který odmítl zaplatit svou útratu ve výši čtyři sta padesát korun. Host baru zareagoval na výzvu strážníků k předložení dokladů totožnosti verbálním napadáním hlídky a po chvíli i fyzickým napadením jednoho ze zasahujících strážníků. Hlídka muže za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovala a nasadila mu pouta. Hosta poté seznámila s tím, že bude předveden ke zjištění totožnosti na obvodní oddělení Policie České republiky. Při převozu služebním vozidlem strážníkům nadával a vyhrožoval slovy Ty kryple to schytáš, jak mi sundáš pouta, je po tobě, přísahám bohu, že z tebe nic nezbude,“ popsala Alena Purkytová.

„V neděli večer přijal operátor tísňové linky kladenských strážníků oznámení o ležícím muži na chodníku v ulici Dlouhá. Hlídka na místě zjistila silně podnapilého a prochladlého muže, který sice reagoval na podněty, ale nekomunikoval a nebyl schopný se ze země zvednout. Strážníci přivolali na místo lékaře, který rozhodl o jeho převozu na expektační pokoj kladenské nemocnice. Při dechové zkoušce, provedené zdravotníky, přístroj ukázal hodnotu 3,18 promile alkoholu v dechu. Podle slov záchranáře, muže asi před hodinou, propustili z nemocnice,“ sdělila mluvčí Purkytová.