Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Za volantem neměl co dělat, přesto jezdil po Kladně bez papírů

Pondělí, 7. února 2022 08:26

Ke konci minulého týdne, krátce po deváté hodině večer upoutalo pozornost hlídkujících kladenských strážníků projíždějící vozidlo. Pod přední částí vozidla visel těsně nad vozovku uvolněný kryt motoru. Hlídka chtěla řidiče zastavit a na závadu ho upozornit.

Za volantem neměl co dělat, přesto jezdil po Kladně bez papírů (Ilustrační foto: KL)

Ještě, než toto stihli strážníci udělat, řidič sám v ulici Průmyslová zastavil. Když chtěla hlídka o závadě posádku vozidla informovat, všiml si jeden ze strážníků, že má vozidlo neplatnou technickou prohlídku. „Hlídka vyzvala řidiče k předložení dokladů, potřebných k řízení motorového vozidla. Muž svou totožnost strážníkům sdělil ústně, s omluvou, že si doklady zapomněl doma. Lustrací v centrálním registru řidičů bylo zjištěno, že devatenáctiletý mladík nevlastní řidičský průkaz a má vysloven zákaz řízení motorových vozidel,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Protože byl muž podezřelý ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí, byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky, která si věc převzala k dalšímu šetření.