Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Další důvěřivá žena z Kladenska se nechala napálit na internetu od podvodníka

Úterý, 25. ledna 2022 07:45

Podvody na internetových portálech jsou čím dál častější a lidé se nedokáží poučit. O tom se přesvědčila i žena z Kladna. Ta chtěla prodat lyžařskou helmu, podvodník z ní však dostal údaje k platební kartě.

Další důvěřivá žena z Kladenska se nechala napálit na internetu od podvodníka (Ilustrační foto: KL)

Čím dál častěji se policisté setkávají s případy podvodného jednání, související s prodejem či nákupem přes internetové obchody, bazary či sociální sítě. Buďte při nákupech obezřetní a nezasílejte peníze dopředu, aniž byste měli ověřené, že se jedná o důvěryhodný obchod či prodejce. Totéž platí pro prodej z vaší strany, kdy si chce od vás někdo něco zakoupit. Pachatelé pod různými lživými legendami, přes různé podvodné odkazy, od vás dokážou získat údaje k platební kartě a v tu chvíli vás dovedou okrást o peníze.

„Policisté z obvodního oddělení Kladno zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku na základě oznámení od poškozené ženy, která se stala obětí podvodného jednání ze strany neznámého pachatele. Čtyřicetiletá žena prodávala na internetovém bazarovém portálu lyžařskou helmu v hodnotě 990 korun, na jejíž nabídku reagoval neznámý pachatel. Ten pod smyšlenou legendou týkající se zaplacení za zboží z poškozené ženy vyvábil přes lživý odkaz údaje k její platební kartě. Naštěstí se mu nepodařilo získat z karty žádné peníze,“ říká policejní mluvčí Michaela Richterová.

Pachateli v případě jeho zjištění a dopadení hrozí za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku v případě odsouzení trest odnětím svobody až na dvě léta.