Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Frekventanti policejní školy zavítali opět do Kladna

Úterý, 18. ledna 2022 07:47

Deset nových strážců zákona mohli potkat řidiči projíždějící ve čtvrtek 13. ledna po ulici Dubská a Na Kopci v Kladně. Ti spolu se sedmi kladenskými dopravními policisty kontrolovali účastníky silničního provozu. Frekventanti v rámci školní praxe pomáhají dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu v ulicích největšího středočeského města.

Frekventanti policejní školy zavítali opět do Kladna (Foto: KL)

Policisté u vozidel prověřovali, zda není porušován zákon o provozu na pozemních komunikacích. Zaměřili se především na kontrolu požívání alkoholických nápojů před jízdou, nebo během jízdy. Také zjišťovali, zda mají řidiči v pořádku doklady od vozidla, či mají-li všichni kontrolovaní platnou technickou prohlídku a zda vyhovuje technický stav provozovaných vozidel. V neposlední řadě sledovali dodržování používání zádržných systémů. A samozřejmě prováděli pátrání po osobách a věcech.

„Během této dopravně bezpečnostní akce bylo zkontrolováno celkem několik desítek vozidel. Policisté na místě udělili 23 blokových pokut za 6.100 korun. U sedmi vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav a čtyři šoféři nepoužili bezpečnostní pásy. Jeden řidič měl vysloven platný zákaz řízení, je proto podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková a dodala: „Rádi konstatujeme, že vzhledem k výborné spolupráci se Útvarem policejního vzdělávání a služební přípravy Praha a tím pádem častější výpomocí nováčků, se kladenští občané mohou ve větší míře setkávat s policisty v ulicích.“