ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na Kladensku se jezdilo bez řidičáku a s drogou v těle

Čtvrtek, 13. ledna 2022 09:13

Policisté z několika obvodních oddělení kladenského územního odboru zastavili během víkendu čtyři řidiče, kteří řídili vozidla i přesto, že mají platný zákaz řízení. Jeden z nich měl navíc i pozitivní dechovou zkouškou s hodnotou vyšší než jedno promile, další zase způsobil dopravní nehodu a zbylí dva měli pozitivní testy na drogy.

Na Kladensku se jezdilo bez řidičáku a s drogou v těle (Ilustrační foto: KL)

„Prvním řidičem byl třicetiletý muž, kterého policisté z oddělení hlídkové služby zastavili v sobotu 8. ledna, tři hodiny po půlnoci, v ulici Nezamyslova v Kladně. Kromě toho, že má platný zákaz řízení motorových vozidel od února loňského roku do října 2022, měl také pozitivní dechovou zkoušku, kdy mu přístroj naměřil téměř 1,5 promile. V současné době je tak podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi,“ popsala první případ policejní mluvčí Michaela Richterová.

„Další hlídka policistů vyjížděla k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, k níž došlo v sobotu před 16. hodinou v Klobukách. Tam čtyřiačtyřicetiletý řidič nedal na křižovatce přednost stejné staré řidičce. Kontrolou zúčastněných policisté zjistili, že muž má platný zákaz řízení, a to od března 2019 do března 2023,“ sdělila k druhému případu Michaela Richterová.

„V neděli 9. ledna, půl hodiny po půlnoci, byl kladenskými policisty zastaven a kontrolován devětatřicetiletý šofér vozidla Ford, který jel ulicí Dukelských hrdinů do Slánské. Na výzvu se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Posléze se podrobil i testu na drogy, ten však vyšel s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin. Následující lustrací hlídka zjistila, že má platný zákaz řízení, a to od června 2020 do června 2022,“ uvedla mluvčí Richterová.

„Tentýž den, akorát po 18. hodině, kontrolovali policisté v katastru obce Blevice sedmatřicetiletého muže, který řídil automobil Škoda Fabia. Test na drogy u něho vyšel s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin a v dostupných evidencích vyšla najevo i ta skutečnost, že má platný zákaz řízení od loňského října do února 2023,“ uzavřela Michaela Richterová.