Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Zloději, který ukradl v kladenském Tescu oblečení, skončil v poutech

Středa, 12. ledna 2022 08:17

O tom, že ochranka v obchodních domech má smysl, se přesvědčil zloděj, který ukradl v Tescu oblečení a vzal nohy na ramena. V jeho činu mu však zabránil pracovník ostrahy. Ten se s lapkou nejprve popral a do příjezdu městské policie ho za pomoci chvatů a hmatů držel na zemi.

Zloději, který ukradl v kladenském Tescu oblečení, skončil v poutech (Ilustrační foto: KL)

V pondělí krátce po dvanácté hodině polední oznámila na tísňovou linku strážníků žena, že se v ulici Americká perou dva muži. Strážníci okamžitě vyjeli na místo.

„Na zemi ležel muž a druhý se mu snažil zabránit v tom, aby mohl vstát. Po zjištění skutečností vyšlo najevo, že ležící muž odcizil v nedalekém obchodě mikinu a čtvery kalhoty a druhý muž je člen ochranky, který pachatele doběhl a snažil se mu zabránit v dalším útěku,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Podle svědků, kteří celý incident viděli, pachatel pracovníka ochranky fyzicky napadl a dal se i s lupem na útěk. Protože se zloděj nechtěl jen tak vzdát a snažil se z místa neustále utíkat a napadat všechny kolem, použili strážníci pouta.

„Na místo byla přivolána hlídka Policie České republiky, která si pachatele krádeže převzala k dalšímu šetření. Protože pracovník ochranky měl po útoku zloděje v obličeji velkou podlitinu a začal si stěžovat na zhoršování jeho zdravotního stavu, byl na místo také přivolán lékař,“ doplnila Alena Purkytová.