Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policisté v Kladenském okresu se zaměřili na dodržování rychlosti

Úterý, 11. ledna 2022 07:48

Dopravní policisté z kladenského inspektorátu v rámci výkonu služby uskutečnili dopravní akci, která byla zaměřena především na dodržování rychlosti, a to nejen v obci, ale i mimo obec a také na dálnici. Řidiči byli kontrolováni na vytipovaných pozemních komunikacích města Kladna, na Slánsku na dálnici D7 a poté na silnice obce Libušín a přilehlého okolí.

Policisté v Kladenském okresu se zaměřili na dodržování rychlosti (Ilustrační foto: KL)

„V rámci dopravní akce policisté zjistili dopravní přestupek nedodržení rychlosti u 16 řidičů a celkem byla vybrána na pokutách částka ve výši 10 000 korun. Nejvíce překročená rychlost byla v úseku dálnice D7, kde bylo řidiči naměřeno 160 kilometrová rychlost. Dalším největším přestupkem byla překročená rychlost v obci, a to o 35 kilometrů v hodině. V tomto případě se vozidlo pohybovalo o rychlosti 85 kilometrů za hodinu. Policisté při provádění kontrolní činnosti na pozemních komunikacích využili služební vozidlo značky Škoda Superb v civilním provedení,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Kladenští policisté budou v těchto dopravních akcích nadále pokračovat, a to nejen se zaměřením na neukázněné řidiče s nedodržováním rychlosti, ale také na jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek a na nedodržování dalších dopravních předpisů.