ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na Kladensku bourali řidiči pod vlivem alkoholu

Pondělí, 10. ledna 2022 08:35

Policisté na Kladensku v minulém týdnu řešili dva opilé řidiče, kteří měli tu drzost, opili se a přes to usedli za volant. Svoji jízdu však nezvládli a havarovali. Svým jednáním ohrozili nejen sebe, ale i další účastníky silničního provozu. Za své chování budou pykat. Hrozí jim totiž až tři roky bez svobody. 

Na Kladensku bourali řidiči pod vlivem alkoholu (Ilustrační foto: HZS Středočeského kraje)

 

V minulém týdnu kladenští dopravní policisté vyjížděli ve dvou případech k dopravním nehodám, kdy řidiči byli posilněni alkoholem. Ti jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až tři roky.

„V úterý ráno byla oznámena dopravní nehoda v obci Třebichovice, kdy řidič ve věku devětapadesát let havaroval se svým vozidlem Škoda Roomster do osobního vozidla značky Opel, které bylo zaparkováno před domem. Policisté řidiče vyzvali k prokázání totožnosti a k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 2,44 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Následující den jednašedesátiletá žena posilněna alkoholem usedla za volant osobního vozidla značky Hyundai a v části Dědkův Mlýn na Unhošťsku a způsobila havárii, při které vjela zadní částí vozidla do místního potoka. Naměřená hodnota při provádění dechové zkoušky byla v tomto případě 1,59 promile alkoholu v dechu,“ dodala Jana Šteinerová.