ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Prodej lukrativních pozemků ve Slaném se blíží

Pondělí, 10. ledna 2022 08:25

Za pár dní vypukne ve Slaném prodejní aukce lukrativních pozemků. Začíná se prvními pěti pozemky v lokalitě Slaný-Háje. Samotný prodej je rozdělen do dvou aukčních termínů. I. etapy v severní části města bude spuštěn v pátek 26. ledna.

Prodej lukrativních pozemků ve Slaném se blíží (Foto: Jitka Krňanská)

K prodeji bude celkem 66 stavebních parcel ve vlastnictví města. Ty jsou v přímém sousedství lesoparku Háje. První aukce bude probíhat dne 26. ledna od 12:00 do 27. ledna do 20:00, kdy se budou v prodeji nabízet tři pozemkové parcely, a to konkrétně p.č. 1375/7, 1364/56, 1364/57. Druhá aukce se bude odehrávat 3. února od 12:00 do 4. února do 20:00. V tomto případě se bude jednat o pozemky p.č. 1375/8 a 1364/58.

Aukce měla probíhat již v loňském roce, ale z důvodu navýšení cen stavebních prací a stavebních materiálů na domácím i světovém trhu, které ovlivní cenu za zasíťování parcel, přistoupilo město Slaný ke zvýšení základní ceny pozemků. Celkový počet, ve všech etapách, které budou nabídnuty k prodeji prostřednictvím elektronické aukce v lokalitě Slaný-Háje, bude 66.

Nová prodejní cena byla nyní stanovena na 4.500 korun za jeden metr čtvereční. V případě částí pozemků, které jsou zatíženy ochranným pásmem nebo věcným břemenem, k navýšení nedošlo. Cena zde zůstává 2.500 korun za jeden metr čtvereční.

Probíhající aukce naleznete ZDE:

„Do aukce budete vpuštěni za předpokladu, že jste splnili všechny náležité podmínky, jako je registrace do aukčního portálu, ověření totožnosti, složení jistiny a vyplnění přihlášky ke konkrétnímu pozemku. Pro hladký průběh se před samotnou aukcí, prosím, do portálu zkuste přihlásit a v případě jakýkoliv potíží, či nejasností nás co nejdříve kontaktujte,“ uvedla mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

V případě, že v prvním termínu neuspějete a zároveň máte zájem o pozemek ve druhém termínu zveřejněném v souběhu aukce, může vám být kauce do tohoto termínu převedena dle postupu pro převod kauce uvedeného v přihlášce, je ale nutné doložit novou přihlášku vždy do konkrétní aukce.