ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští strážníci zamezili krádeži vánoční truhly

Středa, 5. ledna 2022 09:08

O tom, že městský kamerový systém odvádí dobrou a pomocnou práci se kladenští strážníci přesvědčili mnohokrát. Naposledy jim pomohl zamezit muži z Jablonce nad Nisou, aby zcizil vánoční truhlu, která je na náměstí Starosty Pavla, a lidé do ní přispívají na pomoc dětským domovům.  

Kladenští strážníci zamezili krádeži vánoční truhly (Foto: MP Kladno)

„Muž se stále rozhlížel po okolí, kdy i několikrát obešel stánek s vánoční truhlou. V 10:31 hodin šel přímo k stánku, kdy zatahal za visací zámek na truhle a poté odešel, kdy s největší pravděpodobností zpozoroval strážníka, který se k němu přibližoval. Strážníci v osobě zjistili osmatřicetiletého muže z Jablonce nad Nisou. Při kontrole muž uvedl, že se pouze na truhlu díval, s tím, že u nich v Jablonci nad Nisou, by truhla nevydržela a byla by zcizena. Strážníci sdělili muži, že vánoční truhla je dobře hlídána, jak kamerovým systémem, tak i strážníky,“ sdělil Milan Krupka z Městské policie Kladno.

„Je to další utvrzení města Kladno, že kamery jsou efektivním nástrojem nejen v prevenci kriminality, ale i v ochraně majetku občanů, a i městského majetku. V rozvoji kamerového systému proto budeme dále pokračovat,“ uvedl ředitel Městské policie Kladno Michal Strieborný.