ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Je milé, že SAMK udržují tradici, říká zakladatelka ankety o nejlepší sportovce Kladenska

Středa, 5. ledna 2022 07:59

Už skoro dvacet let jsou nejlepší sportovci a sportovkyně z Kladenska oceňováni v anketě, kterou roku 2003 založila Kateřina Roubalová. Někdejší gymnastka a dnes trenérka malých atletů je ráda, že Sportovní areály města Kladna pokračují v tradici a také letos anketu vyhlásí, ačkoli jim pandemická situace neumožní uspořádat ples, který se s předáním cen tradičně pojí.

Foto: SAMK

Ples sportovců a podnikatelů padne za oběť protikoronavirovým opatřením i letos, anketa Sporťák SAMK a sportovec Kladenska přesto po roční odmlce vyhlášena bude. Předání cen se uskuteční ve druhé polovině ledna bez přítomnosti veřejnosti.

„Je to samozřejmě škoda, ale taková je situace,“ krčí rameny Kateřina Roubalová, která stála u vzniku ankety i společenské akce. Nejlepší sportovce poprvé vyhlásila v roce 2003. Plaketu za první místo tehdy převzala autokrosová legenda Jaroslav Hošek. Na prvním ročníku Plesu sportovců, který zpestřila dražba artefaktů kladenských olympioniků, zahrála a zazpívala hvězda české pop music Michal David. Tak vznikla tradice, která se v lehce obměněné podobě zachovala až do dnešních dní, kdy Ples sportovců a podnikatelů pořádají SAMK ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Kladno.

„Společný ples pro všechny kladenské sportovce pro mě byl splněným snem. Do té doby se konaly plesy fotbalistů, atletů a dalších odděleně. Najednou se sportovci všech generací sešli v jednom sále – někteří se potkali třeba po dvaceti letech. Panovala tam úžasná atmosféra,“ vzpomíná Roubalová, pro niž byly zejména první ročníky spojeny s obrovskou náloží organizačních starostí. Sama po nocích doma tiskla lístky, které pak vybarvovala podle příslušných míst pastelkami. Časně z rána vstávala k seznamu pozvaných a dokola kontrolovala zasedací pořádek. Ceny do tomboly sama nosila z Poldovky do kulturního domu a lpěla na každičkém detailu. Dnes na to ráda vzpomíná.

„Později už se mi podařilo sehnat partnery a za ušetřené peníze tisknout lístky v reklamní agentuře, přesto ty začátky měly něco do sebe. Já jsem to dělala ráda. Mám ráda lidi,“ říká Roubalová, která kulturní událost spojila s vyhlášením ankety. Spoluzakládala ji s kladenskými sportovními novináři. Dodnes se zachoval model ocenění tří nejlepších jednotlivců a tří klubů. Později začaly v rámci plesu Sportovní areály města Kladna vyhlašovat anketu o nejsympatičtějšího sportovce, která už dnes ke společenské události neodmyslitelně patří.

Kateřina Roubalová už plesy nepořádá, je ale ráda, že SAMK na tradici, již započala, navazují a s výjimkou uplynulého roku, kdy nebyla anketa kvůli přerušení sportovního života vyhlášena, sportovce každoročně oceňují. Rozdělení cen na individuální a týmové podle ní dává vyniknout i menším sportům, které v konkurenci těch velkých, zejména ledního hokeje, zůstávají stranou pozornosti.

„Za ty roky jsme ukázali, že Kladensko má plno skvělých sportovců ve všech odvětvích. Máme výborné atlety, plavce, badmintonisty, hokejbalisty, florbalisty, hráče stolního tenisu nebo závodníky motosportu,“ vypočítává Roubalová a doufá, že i v budoucnu bude anketa prohlubovat povědomí o méně známých, zato velmi úspěšných jednotlivcích a kolektivech.

Zdroj: SAMK 1. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 2. pozvánka

  Čarodějnické rejdění na Sletišti se Sportovními areály města Kladna

 3. zprávy

  Poznejte osobnosti Kladna, pozvání do Klapodu přijal Leoš Stránský, splnil si sen, je kaskadér

 4. info z radnice

  Infocentrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu

 5. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 6. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 7. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 8. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 9. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni

 10. pozvánka

  Již zítra můžete oslavit den země v Zooparku Zájezd

 11. info z radnice

  Slaný se opět zapojí do akce „Den země“

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. sport

  Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

 14. krimi

  Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra

 15. zprávy

  Strážníkům v Kladně se podařilo najít odcizeného psa, ukradl ho bezdomovec

 16. info z radnice

  Královské město Slaný opět podpoří zájmové organizace a spolky

 17. zprávy

  Klapod je zpět, poznejte osobnosti Kladna, Vránu našli v hospodě

 18. zprávy

  Vyhrajte se Zooparkem Zájezd, unikátní dokument stojí za zhlédnutí

 19. pozvánka

  Den země Kladno oslaví v Zahradě Kladenského zámku

 20. video

  Záchranářská ulička neboli ulička pro život, její zneužití je porušením zákona