ČSAD KLADNO
 • Vánoce Kladno
 • Den otevřených dveří
 • Práce ve Slaném

Je milé, že SAMK udržují tradici, říká zakladatelka ankety o nejlepší sportovce Kladenska

Středa, 5. ledna 2022 07:59

Už skoro dvacet let jsou nejlepší sportovci a sportovkyně z Kladenska oceňováni v anketě, kterou roku 2003 založila Kateřina Roubalová. Někdejší gymnastka a dnes trenérka malých atletů je ráda, že Sportovní areály města Kladna pokračují v tradici a také letos anketu vyhlásí, ačkoli jim pandemická situace neumožní uspořádat ples, který se s předáním cen tradičně pojí.

Foto: SAMK

Ples sportovců a podnikatelů padne za oběť protikoronavirovým opatřením i letos, anketa Sporťák SAMK a sportovec Kladenska přesto po roční odmlce vyhlášena bude. Předání cen se uskuteční ve druhé polovině ledna bez přítomnosti veřejnosti.

„Je to samozřejmě škoda, ale taková je situace,“ krčí rameny Kateřina Roubalová, která stála u vzniku ankety i společenské akce. Nejlepší sportovce poprvé vyhlásila v roce 2003. Plaketu za první místo tehdy převzala autokrosová legenda Jaroslav Hošek. Na prvním ročníku Plesu sportovců, který zpestřila dražba artefaktů kladenských olympioniků, zahrála a zazpívala hvězda české pop music Michal David. Tak vznikla tradice, která se v lehce obměněné podobě zachovala až do dnešních dní, kdy Ples sportovců a podnikatelů pořádají SAMK ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Kladno.

„Společný ples pro všechny kladenské sportovce pro mě byl splněným snem. Do té doby se konaly plesy fotbalistů, atletů a dalších odděleně. Najednou se sportovci všech generací sešli v jednom sále – někteří se potkali třeba po dvaceti letech. Panovala tam úžasná atmosféra,“ vzpomíná Roubalová, pro niž byly zejména první ročníky spojeny s obrovskou náloží organizačních starostí. Sama po nocích doma tiskla lístky, které pak vybarvovala podle příslušných míst pastelkami. Časně z rána vstávala k seznamu pozvaných a dokola kontrolovala zasedací pořádek. Ceny do tomboly sama nosila z Poldovky do kulturního domu a lpěla na každičkém detailu. Dnes na to ráda vzpomíná.

„Později už se mi podařilo sehnat partnery a za ušetřené peníze tisknout lístky v reklamní agentuře, přesto ty začátky měly něco do sebe. Já jsem to dělala ráda. Mám ráda lidi,“ říká Roubalová, která kulturní událost spojila s vyhlášením ankety. Spoluzakládala ji s kladenskými sportovními novináři. Dodnes se zachoval model ocenění tří nejlepších jednotlivců a tří klubů. Později začaly v rámci plesu Sportovní areály města Kladna vyhlašovat anketu o nejsympatičtějšího sportovce, která už dnes ke společenské události neodmyslitelně patří.

Kateřina Roubalová už plesy nepořádá, je ale ráda, že SAMK na tradici, již započala, navazují a s výjimkou uplynulého roku, kdy nebyla anketa kvůli přerušení sportovního života vyhlášena, sportovce každoročně oceňují. Rozdělení cen na individuální a týmové podle ní dává vyniknout i menším sportům, které v konkurenci těch velkých, zejména ledního hokeje, zůstávají stranou pozornosti.

„Za ty roky jsme ukázali, že Kladensko má plno skvělých sportovců ve všech odvětvích. Máme výborné atlety, plavce, badmintonisty, hokejbalisty, florbalisty, hráče stolního tenisu nebo závodníky motosportu,“ vypočítává Roubalová a doufá, že i v budoucnu bude anketa prohlubovat povědomí o méně známých, zato velmi úspěšných jednotlivcích a kolektivech.

Zdroj: SAMK 1. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Dastyho, chcete ho?

 2. zprávy

  Studenti Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno pomáhají v prevenci klinických onemocnění

 3. zprávy

  Sál kina Sokol bude v sobotu místem galavečera klubu Miners

 4. zprávy

  Na náměstí Starosty Pavla je opět kluziště pro veřejnosti

 5. zprávy

  Zastupitelé Slaného odhlasovali mimořádnou pomoc lidem po výbuchu varny drog

 6. zprávy

  Slaný hledá v řadách svých občanů budoucí členy mnoha komisí

 7. krimi

  V kladenské nemocnici vyhrožoval muž zbraní, nakonec se sám udal

 8. foto

  Ve Slaném stojí již vánoční strom i betlém

 9. krimi

  Feťák si ve Slaném vařil drogy, zapálil celý panelák

 10. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 11. zprávy

  V Kladně odmítají zdražení vody, cena by měla stoupnout pomalu o 30 procent

 12. krimi

  Podvodník se vydával za amerického reportéra, ženu z Kladenska připravil pomalu o milion

 13. kultura

  U2 revival v Kladně vyprodal sál a předvedl dokonalou show

 14. foto

  Projektový den Klíče ke svobodě a den otevřených dveří v SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše 2353

 15. zprávy

  O víkendu motoristy potrápily první sněhové vločky

 16. zprávy

  Kladenské Vánoce bude letos projíždět speciální vláček

 17. zprávy

  Hokejový svět velmi těžko nese ztrátu ikony Kladna a otce legendární osmašedesátky

 18. foto

  Ve Slaném se již těší na adventní čas, strom přijede z nedaleka

 19. pozvánka

  Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně láká na dvě výstavy

 20. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Buče, chcete ho?