ČSAD KLADNO
 • Farmářské trhy
 • Kladno
 • Rebuy Stars

Je milé, že SAMK udržují tradici, říká zakladatelka ankety o nejlepší sportovce Kladenska

Středa, 5. ledna 2022 07:59

Už skoro dvacet let jsou nejlepší sportovci a sportovkyně z Kladenska oceňováni v anketě, kterou roku 2003 založila Kateřina Roubalová. Někdejší gymnastka a dnes trenérka malých atletů je ráda, že Sportovní areály města Kladna pokračují v tradici a také letos anketu vyhlásí, ačkoli jim pandemická situace neumožní uspořádat ples, který se s předáním cen tradičně pojí.

Foto: SAMK

Ples sportovců a podnikatelů padne za oběť protikoronavirovým opatřením i letos, anketa Sporťák SAMK a sportovec Kladenska přesto po roční odmlce vyhlášena bude. Předání cen se uskuteční ve druhé polovině ledna bez přítomnosti veřejnosti.

„Je to samozřejmě škoda, ale taková je situace,“ krčí rameny Kateřina Roubalová, která stála u vzniku ankety i společenské akce. Nejlepší sportovce poprvé vyhlásila v roce 2003. Plaketu za první místo tehdy převzala autokrosová legenda Jaroslav Hošek. Na prvním ročníku Plesu sportovců, který zpestřila dražba artefaktů kladenských olympioniků, zahrála a zazpívala hvězda české pop music Michal David. Tak vznikla tradice, která se v lehce obměněné podobě zachovala až do dnešních dní, kdy Ples sportovců a podnikatelů pořádají SAMK ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Kladno.

„Společný ples pro všechny kladenské sportovce pro mě byl splněným snem. Do té doby se konaly plesy fotbalistů, atletů a dalších odděleně. Najednou se sportovci všech generací sešli v jednom sále – někteří se potkali třeba po dvaceti letech. Panovala tam úžasná atmosféra,“ vzpomíná Roubalová, pro niž byly zejména první ročníky spojeny s obrovskou náloží organizačních starostí. Sama po nocích doma tiskla lístky, které pak vybarvovala podle příslušných míst pastelkami. Časně z rána vstávala k seznamu pozvaných a dokola kontrolovala zasedací pořádek. Ceny do tomboly sama nosila z Poldovky do kulturního domu a lpěla na každičkém detailu. Dnes na to ráda vzpomíná.

„Později už se mi podařilo sehnat partnery a za ušetřené peníze tisknout lístky v reklamní agentuře, přesto ty začátky měly něco do sebe. Já jsem to dělala ráda. Mám ráda lidi,“ říká Roubalová, která kulturní událost spojila s vyhlášením ankety. Spoluzakládala ji s kladenskými sportovními novináři. Dodnes se zachoval model ocenění tří nejlepších jednotlivců a tří klubů. Později začaly v rámci plesu Sportovní areály města Kladna vyhlašovat anketu o nejsympatičtějšího sportovce, která už dnes ke společenské události neodmyslitelně patří.

Kateřina Roubalová už plesy nepořádá, je ale ráda, že SAMK na tradici, již započala, navazují a s výjimkou uplynulého roku, kdy nebyla anketa kvůli přerušení sportovního života vyhlášena, sportovce každoročně oceňují. Rozdělení cen na individuální a týmové podle ní dává vyniknout i menším sportům, které v konkurenci těch velkých, zejména ledního hokeje, zůstávají stranou pozornosti.

„Za ty roky jsme ukázali, že Kladensko má plno skvělých sportovců ve všech odvětvích. Máme výborné atlety, plavce, badmintonisty, hokejbalisty, florbalisty, hráče stolního tenisu nebo závodníky motosportu,“ vypočítává Roubalová a doufá, že i v budoucnu bude anketa prohlubovat povědomí o méně známých, zato velmi úspěšných jednotlivcích a kolektivech.

Zdroj: SAMK 1. zprávy

  Hana doporučuje co zažít tento týden ve Slaném

 2. zprávy

  Situace s uprchlíky je na pováženou, mnoho jich přišlo s falešnýmy doklady

 3. zprávy

  V kladenské nemocnici se konal Den boje proti glaukomu

 4. zprávy

  Nová nafukovací sportovní hala za miliony vyroste ve Slaném pouze na dva dny

 5. zprávy

  Kladno se potýká s invazí vodních želv, zatím jen nepotvrzeně i s krokodýlem

 6. zprávy

  Vyjádření policie k příspěvkům o modré dodávce v oblasti kladenska na sociální síti

 7. zprávy

  Kino ve Slaném bylo svědkem Knihovnického klání

 8. zprávy

  V Kladně se loučili se zimou. Vynášeli Moranu

 9. zprávy

  V Kladně čtyři desítky odborníků řešili energetiku pro 21. století

 10. zprávy

  Na náměstí Starosty Pavla se vrátí farmářské trhy

 11. zprávy

  Kladenské listy rozdaly výhercům vstupenky do Hororověho cirkusu zdarma

 12. zprávy

  Velikonoční taneční zábava se soutěží o nejlepší nádivku bude ve Slaném

 13. zprávy

  Vyděšeného a vyčerpaného srnce strážníci převezli do záchranné stanice

 14. zprávy

  Kanonýři Kladno jsou ve finále. Jejich skvělá jízda pokračuje

 15. zprávy

  Noc s Andersenem zavítá také do dětského domova v Ledcích, kladenské a slánské knihovny

 16. zprávy

  Ptačí den v sobotu 1. dubna v ZOO Zájezd

 17. zprávy

  Víkendoví hříšníci kladenska. Čtyři muži řídili s platným zákazem řízení

 18. zprávy

  Vážení přátelé Kladenského zámku

 19. zprávy

  Zájezd na Jamajku se nekonal

 20. zprávy

  Anička v názorech rozděluje Slaňáky