Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně se bude novoroční ohňostroj konat na Sítné

Čtvrtek, 30. prosince 2021 08:17

Do nového roku Kladeňáci každoročně společně vstupují ohňostrojem, který se letos koná na Sítné. V sobotu 1. ledna od osmnácti hodin se tak rozzáří světelná show nad městem. Pyrotechnik ji bude odpalovat ze střechy hotelu Kladno.

V Kladně se bude novoroční ohňostroj konat na Sítné (Ilustrační foto: KL)

Město Kladno zve na symbolické ukončení Kladenských Vánoc 2021. První lednový den od 18.00 na náměstí Sítná odstartuje působivé světelné a zvukové představení, kterým na kladenské večerní obloze přivítáme rok 2022.

„Hlavní preventivní akcí bude zajištění slavnostního ohňostroje. Vzhledem k této události budou uzavřeny parkoviště u hotelu Kladno a to jak v jeho přední části, tak především v jeho zadní části. Vzhledem k tomu, že letos bude ohňostroj odpalován ze střechy hotelu, nemusí být uzavírány silnice. Hlídky strážníků budou na místě k dispozici pořadatelům pro případ, kdy by občané města po dobu ohňostroje vstoupili do silnice Cyrila Boudy v okolí hotelu. V tomto případě by po dobu odpalu ohňostroje byla zastavena na dobu nezbytně nutnou doprava,“ uvedl ředitel Městské policie Kladno Michal Strieborný a dodal: „Po ukončení ohňostroje nebude důvod setrvání lidí ve vozovce a bude obnovena průjezdnost silnice.“

Maximální doba zdržení řidičů bude přibližně 20 minut. Uzavření silnice v ulici Cyrila Boudy by bylo těsně za Sítenským mostem, tak aby řidiči mohli vjíždět na čerpací stanici, z druhé strany by vozovka byla uzavřena na křižovatce s ulicí náměstí Sítná, tak, aby šoféři, kteří by vyjížděli z náměstí Sítná, mohli bezproblémově odbočit vpravo a pokračovat do ulice J. Kociána a dále.