ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Vandal, který poškodil auta v areálu kladenské nemocnice, byl obviněn

Pondělí, 27. prosince 2021 08:56

Od konce listopadu pátrali policisté po pachateli, který poškodil několik vozidel zaměstnanců kladenské nemocnice. K jeho ztotožnění policistům pomohly poznatky od občanů a také souhra náhod, když se podezřelý pohyboval v domě, na něhož zavolal jeho obyvatel strážníky.

(Ilustrační foto: MP Kladno)

„Policisté získali kamerové záznamy z nemocnice, na kterých byl zachycen pachatel při svém protiprávním jednání. Tyto záznamy však byly nízké kvality, na jejichž základě nešlo osobu řádně ztotožnit. Kromě těchto kamerových záznamů si policisté dále vyžádali záznamy od jiných subjektů, které poté důsledně vyhodnocoval kriminalista, jemuž se podařilo vystopovat pohyb muže k nedaleké benzínové čerpací stanici. Právě tam ho natočila kamera s kvalitním rozlišením, kde byl dobře rozpoznat a tím se stal hlavním podezřelým v případu poškozených automobilů,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

V pátek, 17. prosince, policie zveřejnila záběry s podobiznou vandala v hromadných sdělovacích prostředcích a po jejich medializaci přijali operační důstojníci na lince 158 několik poznatků k osobě možného pachatele.

„Co ale našim nahrálo kriminalistům do karet, bylo oznámení od jednoho obyvatele bytového domu, který v neděli po půlnoci zavolal městskou policii s tím, že se v domě pohybuje cizí osoba. Tu strážníci po příjezdu na místo vyzvali k prokázání totožnosti, avšak muž u sebe neměl doklady a hlídce uvedl, že je nejspíš v pátrání, protože před pár dny poškodil auta zaparkovaná v areálu kladenské nemocnice. Městští policisté převezli muže na obvodní oddělení Kladno-město k jeho ztotožnění a dalším úkonům,“ vysvětlila Michaela Richterová.

Po provedených potřebných služebních úkonech komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila proti muži trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi.