ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Policisté na Kladensku za jeden den zkontrolovali 60 řidičů

Čtvrtek, 23. prosince 2021 08:35

Dopravně bezpečnostní akce se odehrála minulý týden v dopoledních hodinách na pozemních komunikacích Unhošťska v katastru obcí Braškov a Běleč. Následně policisté v odpoledních hodinách přesunuli na silnice v teritoriu Stochova a okolí.

Policisté na Kladensku za jeden den zkontrolovali 60 řidičů (Ilustrační foto: KL)

„V průběhu dopravně bezpečnostní akce policisté zkontrolovali přes 60 řidičů a jejich vozidla. Při silniční kontrole bylo zjištěno celkem osm přestupků, z toho dva řidiči nedodrželi rychlost, ve dvou případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidla, dále někteří řidiči nepoužili zádržný systém a jeden ze šoférů za jízdy telefonoval. Celkem bylo uděleno osm pokut, které byly vyřízeny na místě udělením blokových pokut ve výši 5 100 korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Hlavním úkolem dopravní akce bylo především snížit počet dopravních nehod a přestupků v silničním provozu. Všichni řidiči by si měli uvědomit, že riskantní jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Používání mobilního telefonu za jízdy a nedostatečné věnování se řízení, patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod,“ popsala Jana Šteinerová.

Kladenští dopravní policisté budou i v následujících týdnech pokračovat v těchto dopravně bezpečnostních akcích.