ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném se začnou prodávat lukrativní pozemky počátkem příštího roku

Úterý, 14. prosince 2021 07:20

Prodej pozemků I. etapy v severní části města bude spuštěn začátkem příštího roku. K prodeji bude celkem 66 stavebních parcel ve vlastnictví města. Ty jsou v přímém sousedství lesoparku Háje.

Ve Slaném se začnou prodávat lukrativní pozemky počátkem příštího roku (Foto: Jitka Krňanská)

Z důvodu navýšení cen stavebních prací a stavebních materiálů na domácím i světovém trhu, které ovlivní cenu za zasíťování parcel, přistoupilo město Slaný ke zvýšení základní ceny pozemků v projektu Bydlení Háje. Celkový počet pozemků, které budou nabídnuty k prodeji prostřednictvím elektronické aukce v lokalitě Slaný – Háje, bude 66. Předpokládané zahájení prodeje I. etapy pozemků, kterých bude 45, proběhne začátkem příštího roku.

„Pozemky budou nabízeny formou elektronické aukce, která bude vždy včas vyhlášena prostřednictvím informačních kanálů projektu, zejména na webové adrese https://prodejpozemkuslany.cz a samozřejmě prostřednictvím informačních zdrojů města. Aukce budou realizovány na aukčním portálu městského úřadu na adrese: https://aukce.meuslany.cz/,“ uvedla mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

„Z důvodu razantního navýšení cen stavebních prací a stavebních materiálů na domácím i světovém trhu přistoupilo město Slaný ke zvýšení základní ceny pozemků v projektu Bydlení Háje. Nová prodejní cena byla nyní stanovena na 4.500 korun za jeden metr čtvereční. V případě částí pozemků, které jsou zatíženy ochranným pásmem nebo věcným břemenem, k navýšení nedošlo. Cena zde zůstává 2.500 Kč za jeden metr čtvereční,“ dodala jeden metr čtvereční,“ dodala Markéta Růrová.

Na nejbližším zasedání zastupitelstva města budou projednány nezbytné náležitosti pro zahájení prodeje a také budou po zasedání zveřejněny termíny a podmínky prodeje pozemků.