• Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Kladno smazalo dvougólovou ztrátu, na body proti Motoru ale nedosáhlo

Neděle, 12. prosince 2021 19:59

Rytíři sehráli s Motorem vyrovnanou bitvu, ve které padli těsně 2:3. Kladno ztrácelo v polovině zápasu už o dva góly, zásluhou Jaromíra Pytlíka a Nicolase Hlavy ale dokázalo vyrovnat. V závěrečné třetině se hosté tlačili za dalším gólem, z úniku ale inkasovali a srovnat už nedokázali. Kladno tak zapsalo čtvrtou porážku v řadě a před posledním Zlínem má už jen pětibodový náskok.

Rytíři vstoupili do zápasu sebevědomě a do první větší možnosti se prosadil Filip. Ten skvěle přečetl situaci a sjel si mezi kruhy na dorážku, jenže Hrachovina se včas přesunul. Po chybné rozehrávce domácího týmu byl v ideální střelecké pozici Hlava, se šancí však nenaložil nejlépe a budějovický brankář jeho ránu zastavil. Motor vzápětí na druhé straně propálil Bowa od modré čáry, dlouho se ale neradoval. Rozhodčí okamžitě rozpažil a gól neuznal, protože Novotný byl postavený v brankovišti. Ještě před první přestávkou se ale domácí regulérní branky nakonec přece jen dočkali. V poslední minutě se vytočil ke střele Jakub Valský a trefil prostor pod Bowovým betonem – 1:0.

V prostředním dějství si Kladno zkomplikovalo život zbytečnými vyloučeními. Hned při prvním oslabení dostal Lukáš Pech kotouč do volného prostoru na pravém kruhu a zakončoval do odkryté sítě – 2:0. Rytíři poté byli vyloučeni ještě dvakrát, tentokrát se ale ubránili. Krátce po vypršení trestu navíc nabruslil do útočného pásma Jaromír Pytlík a nenápadnou ranou z pravého kruhu rozvlnil síť – 2:1. Uběhlo navíc jen dvě a půl minuty a Kladno se radovalo podruhé. Nicolas Hlava dostal od Filipa nabito v přečíslení a vypálil přesně – 2:2. Hlava byl navíc rázem při chuti a jen o chvíli později zajímavě dorážel svoji vlastní pobídku. Tentokrát neúspěšně.

Ve třetí části si mohlo i Kladno pomoci přesilovou hrou. Nesehrálo ji ale dobře a s jejím koncem naopak chyboval Račuk, který pustil soupeře do přečíslení. Bow ovšem zasáhl dobře. Velikým tlakem si pak Rytíři říkali o vedení, po vlastní chybě ale inkasovali. Hrachovina zlikvidoval dobrou střelu Kladenských, Jakub Valský se prodral do úniku a nadvakrát Bowa překonal – 3:2. Kladno tak až do konce opět usilovalo o vyrovnání. V závěru si vylepšilo přesilovku odvoláním brankáře a mělo veliký tlak, obrana Motoru ale obstála. Po siréně se na ledové ploše strhla ještě pořádná mela, žádná větší šarvátka z toho však nebyla.

Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Percy, Vráblík, Štencel, Šenkeřík, Piskáček, Štich – Ondráček, Pech, Gulaš – Abdul, Hanzl, Vondrka – Novotný, Voženílek, Valský – Beránek, Holec, Karabáček.

Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Suchánek, Baránek – Indrák, Plekanec, Zikmund – Jágr, Filip, Hlava – Kristo, Račuk, Beran – Melka, Pytlík, Machala.