ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně se dokončuje výstavba dvou kruhových křižovatek

Pátek, 3. prosince 2021 08:36

Řidičům v Kladně se již brzo uleví od uzavírek. Silničáři totiž finišují na dokončení dvou kruhových křižovatek a na rekonstrukci v Plzeňské a Ústecké ulici. Do konce týdne by mělo být hotovo.

V Kladně se dokončuje výstavba dvou kruhových křižovatek (Foto: MMK)

Hned několik uzavírek trápilo dlouhé měsíce řidiče v Kladně. Město totiž na dvou místech nechalo vybudovat hned dvě nové kruhové křižovatky. Jeden kruhový objezd se nachází v křížení ulic Petra Bezruče s ulicí Ke Stadionu a má průměr 28 metrů. Ten druhý je zhruba ještě o dva metry větší a spojuje ulice Josefa Čapka a Železničářů. Na obou stavbách v těchto dnech probíhají poslední úpravy jednotlivých komunikací, tedy pokládka asfaltu. Průjezdné by obě křižovatky měly být v podvečer na svátek svatého Mikuláše, tedy koncem prvního prosincového týdne. Město chce oba středové kruhy ještě osázet zelení a následujících týdnech se zaměří i na přilehlé chodníky.

Od čtvrtka započalo také kompletní frézování ulic Plzeňská a Ústecká společně se všemi nutnými dodatečnými stavebními úpravami. Začátkem příštího týdne tak může dojít k pokládce asfaltového krytu v obou ulicích. O týden později bude v Plzeňské zcela obnovený provoz. V části Ústecké budou sice i nadále probíhat stavební práce, ale většina parkovacích míst i nová komunikace bude pro Kladeňáky k dispozici bez omezení.