Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci pořádají pro žáky základních škol bezpečnostní vycházky

Pátek, 26. listopadu 2021 11:47

Situace kolem nemoci Covid-19 se neustále mění a zhoršuje. I přesto mají kladenské základní školy zájem o preventivní besedy, pořádané strážníky. Ti se proto rozhodli pro pokračování bezpečnostních vycházek, které začaly na jaře tohoto roku.

Kladenští strážníci pořádají pro žáky základních škol bezpečnostní vycházky (Foto: MP Kladno)

Pro samotné žáky je to zpestření školního dne, kdy nemusí sedět ve školních lavicích. Strážníci společně s dětmi vyráží na procházku v okolí školy a seznamují děti s nebezpečnými situacemi přímo v terénu.

„Tento týden jsme navštívili žáky z 8. Základní školy na ulici Vodárenská. Beseda byla zaměřena na bezpečný pohyb chodců a cyklistů v silničním provozu. Na začátku procházky si děti zopakovaly telefonní čísla tísňových linek, zásady bezpečného přecházení vozovky a pohybu po chodnících. Pak následovala samotná vycházka, při které strážníci reagovali na podněty dětí nebo přímo na dění kolem nich,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.  

Děti byly velice všímavé a často upozornily strážníky například na paní, venčící psa, špatně přecházejícího seniora nebo na cyklistu, jedoucího po přechodu pro chodce. Strážníci s nimi pak všechny situace zhodnotili, vysvětlili a zodpověděli zvídavé otázky malých posluchačů. Na konci celé besedy pak děti dostaly za domácí úkol, vše co se dozvěděly, doma povyprávět rodičům.