Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Návštěvníci skanzenu Mayrau se vydali do strašidelného podzemí

Středa, 24. listopadu 2021 13:43

Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích pořádal další ročník úspěšné akce, která nese název S lampou do podzemí. Děti si v rámci výtvarné dílny vytvořily svoje vlastní svítidlo, se kterým poté sestoupily do starého dolu, kde na ně čekalo vyluštění tajné šifry.

Návštěvníci skanzenu Mayrau se vydali do strašidelného podzemí (Foto: Jitka Krňanská)

V neděli měli možnost zvídaví návštěvníci Hornického skanzenu Mayrau navštívit jeho podzemí. Tradiční akce se tentokrát zúčastnilo velké množství lidí, a to včetně dětí. Na cestu si posvítili vlastnoručně vyrobenou svítilnou, kterou vytvořili v rámci výtvarné dílny.

Na výrobu lampiček mohly děti použít různé výtvarné techniky. Důležité však bylo přinést si vlastní čisté sklenice. Organizátoři ovšem mysleli i na ty, kteří si nepřinesli nic. Na místě jim sklo zajistili.

„Na tuhle akci jezdíme pravidelně. Letos jsme tu potřetí. Naší Verunce se tady vždy moc líbilo. A hlavně si domů přiveze další skleněnou lampičku, kterou jsme společně vyrobily. Doma v pokojíčku má vystavené už dvě,“ řekla Listům maminka osmileté Veroniky.

„O Mayrau víme, ale nikdy jsme zde nebyli. A do toho ještě covid a člověk už pomalu neví, co smí nebo nesmí. Dnes nás sem vzala kamarádka a je to tady parádní. Skanzen a jeho akce bych doporučila i ostatním,“ uvedla na místě maminka šestiletého Martínka.