• KLAPOD
  • SOU a SOŠ Kladno

Nervy až do konce. Kanonýři ale dál drží domácí pevnost

Neděle, 21. listopadu 2021 07:22

Odplata za zářijovou porážku se vydařila. A-tým Kanonýrů porazil Sokol Brno I Gullivers 5:4 a dál platí, že doma zatím v sezoně neztratil ani bod. V BIOSce se Kladno představí zase v příští pátek, kdy v dohrávce hostí Torpedo Havířov.

Už ve 4. minutě zaznělo kladenskou halou příjmení Ulman coby označení prvního úspěšného střelce zápasu. Nepatřilo však stále zraněnému kapitánovi Kanonýrů ale jeho brněnskému skorojmenovci. Na vedení hostů zareagovali domácí ve 12. minutě, kdy Riebauer z rohu našel Bachmaiera, jenž přesnou a ostrou ranou do růžku nedal brněnskému gólmanovi šanci.

V 25. minutě po vydařené standardní situaci šli „Guliveři“ znovu do vedení, nicméně záhy vyrovnal dobře umístěnou střelou z dálky. Následně Bachmaier nabil volnému Chroustovi a Kladno poprvé vedlo. Silnou druhou třetinu pak zakončil Kučera, který před brankou dorazil Novákovo nahození.

Zkraje závěrečného dějství sice Matula snížil, ale Kanonýři opět dokázali rychle odpovědět, když přesilovku využil Pixa. Avšak přece jen to v závěru bylo tuze velké drama. V 57. minutě dal Matula na 4:5 a Sokol se pustil do dlouhé hry bez brankáře. Navíc dvě minuty před koncem čelil Macík druhému trestnému střílení, ale zkušený Černoch ho neproměnil. A tak už těsnou výhru Kanonýři nepustili.

„Věděli jsme, že to bude velice nepříjemný soupeř. Po minulém vzájemném zápase v Brně si na nás věřil, věděl, co na nás zahrát, abychom to měli složité. Nám se hra dařila tak, jak jsme si řekli. Většinu zápasu jsme ji byli schopni kontrolovat. Bohužel stále máme výpadky a individuální chyby, které nás stojí lepší výsledky a kvůli kterým jsme i dnes vrátili soupeře do hry. Z tohoto pohledu se mi zápas nehodnotí lehce, protože pořád je tam velký vykřičník. Věřím, že v momentě, kdy budeme schopni zahrát zápas tak, jak budeme potřeba, dohrajeme duely ve větším klidu. Ne jako dnes, kdy jsme se báli až do konce o výsledek,“ řekl kouč Martin Hovořák.

Branky a asistence: 12. Bachmaier (Riebauer), 27. Přívara (Bachmaier), 29. Chroust (Bachmaier), 35. Kučera (J. Novák), 46. Pixa (Chroust) – 4. Ulman (Videman), 25. Černoch (Bouška), 44. Matula (Černoch), 57. Matula. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 3:1, 1:2. Střely: 44:20. Diváků: 63.
Sestava Kanonýrů: Macík (Weissgärber) – Bachmaier, Přívara, Šefčík, Veselý, Stůj, Pfaur – Chroust, Riebauer, Janda – Bohuslávek, V. Novák, Höffer – Kučera, J. Novák, Pixa – Papoušek. Trenér: Hovořák.

1. zprávy

Ze státní fondu dopravní infrastruktury půjde nejvíce peněz na obchvat Kralup nad Vltavou

7. video

Blikající majáky v Kladně i v celé ČR symbolizovaly blížící se pomoc obětem trestných činů

8. zprávy

V Zoopark Zájezd hledají nové kolegy, na stálo i na brigádu

9. pozvánka

Vepřové hody, skokové závody, dančí stezka, možnost najít si kamínek, to vše o víkendu v Královickém dvoře