Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Středočeští radní podpořili nákup nových sanitek a defibrilátorů do policejních vozů

Pátek, 12. listopadu 2021 16:50

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, která sídlí v Kladně, bude mít deset nových sanitek. Výsledek výběrového řízení na nákup nových vozů s vybavením projednala rada kraje a vzala ho na vědomí.

Ilustrační foto: ONK

„Obnova a modernizace vozového parku záchranky je jednou z našich priorit a je zakotvena i v našem programovém prohlášení. Je samozřejmé, že moderní vozidla přinášejí větší komfort pacientům, ale i záchranářům a řidičům,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík. Nákup nových sanitek přijde na 30 milionů korun. Nová auta začnou sloužit na jaře příštího roku a nahradí tím vysloužilé vozy s neekonomickým provozem.

Radní podpořili také nákup dalších 15 batohů s automatickým externím defibrilátorem (AED) a příslušenstvím pro prvosledové policejní hlídky. „Při záchraně života hraje roli každá minuta. Může se stát, že policie je na místě nehody rychleji než záchranka, nebo že je policejní hlídka zrovna poblíž místa, kde někdo potřebuje resuscitaci. Díky automatickým externím defibrilátorům mohou policisté poskytnout rychlou pomoc zejména při srdeční zástavě okamžitě a kdekoliv,“ vysvětlil Pavel Pavlík.

Batohy s AED a příslušenstvím budou rozděleny na základě smluv o výpůjčce mezi prvosledové hlídky Policie ČR. Nákup 15 batohů přijde na 870 000 korun. Nové defibrilátory budou navíc kompatibilní s přístroji záchranné služby. „Když záchranka přijede na místo, pouze si připojí elektrody do svých monitorů, čímž se opět ušetří cenný čas,“ doplnila tisková mluvčí středočeské záchranky Petra Homolová. Středočeský kraj na projektu s policií spolupracuje dlouhodobě.