Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští Kanonýři si z Varů přivezli domů alespoň jeden bod

Pondělí, 8. listopadu 2021 10:54

Byl to zápas jako řemen, ale nakonec se z výjezdu do Karlových Varů vrací Kanonýři domů jen s bodem. V penaltovém rozstřelu totiž uspěli domácí a vyhráli tak 6:5.

Šňůra ligových porážek proti Karlovým Varům se natáhla už na osm zápasů v řadě, ale tentokrát je z toho alespoň bod. Nicméně za předvedený výkon se nemusí Kanonýři vůbec stydět.

V první třetině měli povětšinou míček na hokejce oni, avšak do vedení šli domácí v 18. minutě, když zaváhání Přívary zužitkoval Jan Lang, do minulé sezony ještě útočník ve službách Kanonýrů. Hosté dokázali velmi rychle vyrovnat zásluhou přesně trefené šibenice od Veselého.

A jako přes kopírák bylo dění i ve druhém dějství. Po zbytečné ztrátě poslal Klápa Vary znovu do „trháku“, jenže hned za 11 vteřin vyrovnal Veselý. A ani po další brance Klápy nevedli domácí příliš dlouho, neboť během dvou minut gólově reagoval Chroust.

I v závěrečné části první skórovali domácí, když se míčku po odrazu zmocnil Lang, jenž svým druhým gólem zvýšil na 4:3. Avšak za minutu a půl Kanonýři znovu srovnali, když svou střeleckou formu z posledního týdne potvrdil Vojtěch Novák. Poprvé šlo Kladno do vedení v 50. minutě, kdy ránu Chrousta dorazil Přívara. Následně ale Kanonýři čelili pětiminutovému oslabení za vysokou hůl Veselého. Tu zdárně přežili, dokonce při ní měl Přívara a Chroust velmi solidní šance. Jenže ve chvíli, kdy už hráli v plném počtu, se dopustili špatného střídání a v následné přesilovce se už Vary dočkaly vyrovnání. A zápas tak šel do prodloužení.

V pětiminutovém nastavení se i přes příležitosti na obou stranách nerozhodlo, a tak vítěze musely určit nájezdy. Rozstřel došel až do šesté série, kdy se za domácí prosadil Nushart, zatímco Bachmaier po dvou předchozích proměněných penaltách tentokrát neuspěl.

Branky a asistence: 18. Lang, 30. Klápa (Zahraj), 32. Klápa (Zahraj), 46. Lang (Nicklas), 58. Nushart (Klápa), rozhodující nájezd Nushart – 19. Veselý (Höffer), 30. Veselý (Bohuslávek), 34. Chroust, 47. V. Novák (Pfaur), 49. Přívara (Chroust). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely: 30:32.  Třetiny: 1:1, 2:2, 2:2 – 0:0. Diváků: 205.

Sestava Kanonýrů: Macík (Weissgärber) – Bachmaier, Přívara, Šefčík, Veselý, Stůj, V. Novák – Chroust, Riebauer, Janda – Bohuslávek, Papoušek, Höffer – J. Novák, Pfaur, Pixa – J. Novák. Trenér: Kubinec.