Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Mistryně České republiky v cross-country trénovala s kladenskými cyklisty

Středa, 3. listopadu 2021 12:07

Trojnásobná Mistryně České republiky v cyklistických cross-country a účastnice olympijských her v Tokiu Jitka Čábelická, (tým Gapp System – Kolofix) navštívila v Kladně trénink dětí Velo Akademie. Čábelická se již zúčastnila besedy na soustředění kladenských cyklistů v Bedřichově hned po svém návratu z olympiády, v posezonním období se věnuje i takovým akcím, které mohou pomoci vzbudit v dětech zájem o sportovní stránku jízdy na kole.

Foto: Velo Akademie

Skupina třiceti dětí se spolu s jezdkyní v národních barvách aktuálního republikového šampiona vydala na Traily Mayrau v areálu hornického skanzenu ve Vinařicích obhlédnout závěrečnou fázi budování tohoto tréninkového areálu. Traily Mayrau budou pro veřejnost oficiálně otevřeny na jaře příštího roku.

Cestou zpátky do Rozdělova se už notně setmělo, což ale nebránilo v tom dát si s dětmi soutěž o to „kdo vyjede Kameňák“. „Asi jsme na ní jeli moc rychle,“ hodnotil společnou vyjížďku devítiletý Jára, pravda byla spíš ta, že Jitka chtěla podpořit i pomalejší jezdce v závěru skupinky.

Počet dětí na trénincích Velo Akademie v Kladně se v posledních týdnech vyhoupl přes stovku, tým trenérů byl posílen o Aničku, studentku fyzioterapie v Kladně. Desetičlenná skupinka se pravidelně účastní cyklokrosových závodům včetně Českého poháru, výjimkou nejsou ani umístění v top ten. Ježdění na kolech skončilo se změnou letního času na zimní, cyklisté se uchýlili k zimní přípravě v tělocvičně a k zimním sportům.

Foto: Velo Akademie
Foto: Velo Akademie
Foto: Velo Akademie