ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští volejbalisté na úvod sezony vyhráli ve Zlíně

Čtvrtek, 7. října 2021 19:33

Volejbalisté Kladna vstoupili do nové sezony vítězně! Ve Zlíně odstartovali dvěma vítěznými sety a přestože si další vývoj zkomplikovali, dokázali vyhrát 3:1 na sety. Další zápas odehrají už v sobotu v rámci poháru.

Ilustrační foto: KL

Kladno vstoupilo do nové sezony výborně. První větší náskok si vybojovalo hned v úvodu první sady, když nejprve dvakrát úspěšně zaútočil Kraffer. Když jej vzápětí napodobili i Platačs a Seppänen, vedli orli už o tři body. Největší rozdíl mezi oběma mužstvy činil v prvním setu 4 body, domácí ale ještě zabrali a vrátili se do hry. Blíž než na dva míče už se ale nedostali a Kladno vyhrálo 25:22.

Do druhé sady tak šli Kladeňáci s velkým sebevědomím a zakrátko měli k dobru už šest bodů! Zlín přes veškerou snahu na žádné zdramatizování síly nenašel a po výsledku 18:25 byl krok od první porážky v sezoně. Nakonec se ale domácí přece jen vzepřeli nepříznivému osudu. Ve třetí sadě si celou dobu udržovali těsné vedení a nakonec vyhráli 26:24 a protáhli utkání.

A i ve čtvrtém setu to vypadalo daleko lépe pro domácí Fatru. Zlín si dlouho držel tříbodové vedení a když Kladno vyrovnalo, dokázal opět odskočit. Orli tak ztráceli už 21:24, pak ale předvedli fantastickou jízdu. Uhráli totiž čtyři míče po sobě a nakonec zvítězili 27:25!

Kladno tak bere do tabulky první tři body a se vstupem do sezony může být spokojené. Další zápas sehrají orli už v sobotu, kdy se v rámci poháru střetnou od 17 hodin s Dobřichovicemi. V extraligovém kolotoči pak Kladeňáci příští středu přivítají na své palubovce pražské Lvy.

Fatra Zlín – Kladno volejbal cz 1:3

Sety: 22:25, 18:25, 26:24, 25:27. Esa: 3:6. Bloky: 4:7.

Fatra Zlín: Kozák (18), Šulc, Čechmánek (8), Čeketa (9), Varous (5), Toman (10), libero Viceník. Střídali Lamri (3), Gálík (0) a Pavlovský (6).

Kladno volejbal cz: Špulák (7), van Solkema (4), Kraffer (13), Seppänen (12), Platačs (15), Kyjanica (11), libero Kunc. Střídali Lohr (3), Hýský (5), Fortuník (0) a Hancock (1).

Autor: (fa)