Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno se dočká dvou nových kruhových objezdů, u zimního stadionu už se pracuje

Středa, 29. září 2021 18:37

Do konce roku by měly na Kladně vyrůst dva nové kruhové objezdy. Práce na prvním z nich, který vznikne na křižovatce u zimního stadionu, už započaly, druhý by se měl začít stavět na křižovatce ulic Železničářů a Josefa Čapka přibližně do tří týdnů.

Foto: KL

Křižovatka u zimního stadionu je uzavřena od tohoto pondělí, kdy zde započali práce zaměstnanci vodáren. Už brzy je ale nahradí silničáři, kteří zde vybudují nový kruhový objezd. Celý úsek je nyní kompletně neprůjezdný. Řidiči mířící do města od Velké Dobré můžou využívat Jateční ulici, do které je za běžného provozu vjezd zakázán. V opačném směru od sportovního gymnázia projedou šoféři propojkou u zahradnictví, která za normálního provozu slouží k odbočování v opačném směru. Z ulice Petra Bezruče je možné staveniště objet přes Habešovnu.

Výstavba kruhového objezdu ale není jediným omezením v dopravě, které na Kladeňáky čeká. Další kruhák vyroste také na křižovatce ulic Železničářů a Josefa Čapka, kde by měly práce odstartovat do tří týdnů. Obě místa by měla být kompletně v provozu do Vánoc.

Další omezení pocítí obyvatelé města od druhého říjnového týdne také u 7. a 8. základní školy, kde se bude pracovat na nové lávce. Podjezd by měl být po téměř celou dobu výstavby průjezdný alespoň pro autobusy a záchranný systém. V polovině října by pak mělo dojít rovněž k uzavření silnice kolem Buštěhradu a Lidic, která slouží k připojení na dálnici D7. Zde by měly být práce hotové do poloviny listopadu.


Autor: (fa)