ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Na kladenské škole E. Beneše se odehrály velkolepé oslavy

Středa, 29. září 2021 08:26

Patří se oslavovat kulatá výročí. V loňském roce covid mnoho oslav zmařil. V SOŠ a SOU na náměstí Edvarda Beneše v Kladně si 24. září připomínali se zpožděním jednoho roku 90. výročí založení školy. Naplánován byl velkolepý program, který sestával z dopolední a odpolední části.

Dopoledne patřilo žákům školy. Jejich učitelé pro ně připravili velmi pestrý a zajímavý program. Nahlédnutí do historie, kvízy v angličtině a němčině, workshopy, vědomostní soutěže, prevence zdraví, dobročinný bazárek. Žáci oboru Sociální činnost skvěle nacvičili divadelní představení. Na školním dvoře se tančilo a na veslovacím zařízení se bojovalo o volný vstup do fitness MůjGym Kladno. Příjemným zpestřením a bonusem byl veselý fotokoutek.

Ve 13 hodin odstartoval odpolední program. Na školním dvoře se spolu se současnými žáky a zaměstnanci sešli bývalí zaměstnanci, absolventi, hosté z partnerské školy z polské Wieliczky, bývalí ředitelé této školy i současní ředitelé středních škol v regionu. Významnými hosty byli Milan Vácha, radní pro oblast vzdělávání a sportu Středočeského kraje, a poslanci Poslanecké sněmovny, pánové Jan Skopeček a Vojtěch Munzar.

Po úvodních milých projevech přítomní vypustili 300 balónků, zasadili pamětní strom, slavnostně se otevřela počítačová učebna a relaxační zázemí pro pedagogy. V průběhu odpoledne přišli všichni, kteří mají k této škole přátelský vztah. Na chodbách se ozývaly nadšené výkřiky spolužáků, kteří se již několik let neviděli, volným krokem procházeli budovou pamětníci. V přátelské atmosféře je provázeli současní žáci, hezky hovořili o tom, jak je to tady dnes.

Škola byla aranžérkami perfektně vyzdobena, kuchyně a žáci oboru Kuchař-číšník se postarali o lahodné občerstvení.

Současný ředitel školy Petr Paták glosuje: „Školu každoročně opouští absolventi vybavení odbornými znalostmi, které zúročí na trhu práce. Jejich úspěšnost nás velmi těší. Jsme hrdi na to, že v současnosti patří naše škola k nejúspěšnějším v regionu.“

Autor: Dana Kolářová