Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na území okresu Kladno byla dopravní akce

Pondělí, 27. září 2021 16:07

Kladenští policisté se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontroly dodržování pravidel silničního provozu. Hlavní pozornost byla soustředěna na věnování se řízení vozidla, především zákaz držení záznamových a hovorových zařízení za jízdy.

Na území okresu Kladno byla dopravní akce (Foto: KL)

Policejní hlídky se dále zaměřily na dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V rámci dopravní akce byla pozornost věnována na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech, problematiku ilegální migrace a převážení drog.

Policisté na území okresu Kladno v rámci této dopravní akce při osmihodinové činnosti zkontrolovali celkem 147 řidičů a jejich vozidla. Při silniční kontrole bylo zjištěno celkem 12 přestupků, z toho devět přestupků bylo vyřízeno na místě udělením blokové pokuty ve výši 2 700 korun a tři přestupky byly oznámeny správnímu orgánu. Nejčastějšími přestupky byly nevyhovující technický stav vozidel, v jednom případě byl zjištěn přestupek nepoužití bezpečnostních pásů, jízda pod vlivem návykové látky a u jednoho řidiče byl zjištěn alkohol přes jedno promile.

Hlavním úkolem dopravní akce bylo především snížit počet dopravních nehod a přestupků v silničním provozu. Všichni řidiči by si měli uvědomit, že riskantní jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Používání mobilního telefonu za jízdy a nedostatečné věnování se řízení, patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod.

Policisté budou i v následujících týdnech pokračovat v těchto dopravně bezpečnostních akcích.

Autor: Jana Šteinerová