Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští volejbalisté se zahraničními posilami cílí v nadcházející sezoně na top čtyřku

Neděle, 26. září 2021 08:15

Volejbalisté Kladna představili na předsezonní tiskové konferenci nové zahraniční posily i cíle do nadcházejícího ročníku. Výběr trenéra Milana Fortuníka míří vysoko a pomýšlí na umístění v top čtyřce extraligy. První zápas by měl odehrát 7. října ve Zlíně.

Ilustrační foto: KL

Volejbalové Kladno vstoupí do nové sezony se smělým cílem – skončit v první čtyřce týmů, což rozhodně nebude snadný úkol. Na stejné příčky si totiž pomýšlí minimálně také Karlovarsko, České Budějovice, Liberec a Praha, tedy týmy, které mají papírově hodně našlapané kádry.

Orli každopádně budou v nové sezoně opět sázet na zahraniční posily. První z nich je americký blokař a univerzál David Hancock. „Zaujal nás tím, že dobře skáče, je univerzální a nebojí se toho. Rozhodly dobré zkušenosti s jeho krajanem Westem, který v tu chvíli nebyl moc známý,“ komentoval jeho angažování Milan Fortuník.

Kladenský kouč opět sáhl také do Nizozemska, protože s místními hráči má velmi dobré zkušenosti z minulosti. Nyní doufá, že se mu vyplatí také příchod nahrávače Gijse van Solkemy. „Z minulosti máme výborné zkušenosti s dvěma nahrávači z Nizozemska – van Haarlemem a Sparidansem. Gijs je pracovitý, výborně trénuje, skvěle nahrává, čape v poli, blokuje a také dobře podává. Pořád zkoumá naše herní systémy a vymýšlí, co bychom mohli zlepšit,“ prozradil Fortuník.

Posilu na pozici smečaře si pak na Kladně vyhlédli na severu Evropy, konkrétně ve Finsku. Do mužstva přišel osmadvacetiletý Niklas Seppänen „Kluci z Finska jsou hodně pracovití, hodně motivovaní a my jsme tohle chtěli do týmu přinést, protože loni to tady úplně nebylo. Cenili jsme si, že hraje rychle a umí všechny dovednosti,“ uvedl kladenský trenér.

Poslední novou zahraniční tváří v týmu je pak univerzál Kristaps Platačs z Lotyšska. „Jednoznačně jsme chtěli diagonálního hráče, který hraje levou rukou. Navíc výborně skáče a má vysoký dosah,“ komentoval Fortuník.

Kladeňáci měli původně odstartovat do nového ročníku už v úterý proti Ústí nad Labem, zápas se ale kvůli právě hranému mistrovství světa do dvaceti let odložil. První zápas tak Kladno odehraje až 7. října ve Zlíně. Zápasovou přípravu na ostrý start extraligy zakončili orli nevydařeným zápasem proti Příbrami, které podlehli 1:3 na sety. Do utkání už nastoupily nové tváře, chyběl pouze Petr Špulák, jenž si plní reprezentační povinnosti na šampionátu dvacetiletých.

Autor: (fa)