ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Muž z Kladna si nezamkl dílnu, zmizela mu z ní dvě kola

Úterý, 14. září 2021 07:30

Kladenští policisté prošetřují krádež dvou jízdních kol. Osmašedesátiletý muž je uchovával v dílně na pozemku rodinného domu v ulici Kořenského, která byla neuzamčená. Neznámý pachatel ale na pozemek vnikl a bicykly si odvezl, čímž způsobil majiteli škodu v hodnotě 10 tisíc korun.

Ilustrační foto: KL

Ke krádeži došlo v noci ze čtvrtka na pátek mezi 19. a 15. hodinou. V tomto časovém úseku vnikl pachatel přes plot na pozemek rodinného domu v Kořenského ulici, kde zamířil do neuzamčené dílny. V ní si vyhlédl dvě jízdní kola, která si odvezl. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun. Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Policie ČR znovu upozorňuje občany, aby zabezpečili lépe svůj majetek! Neuzamčené a volně přístupné prostory jsou velkým lákadlem pro nenechavce. Převážně garáže jsou magnetem na zloděje. Je dobré investovat do pořádného zámku, protože čas, který zloděj potřebuje k překonání zámku, vyplývá z jeho bezpečnostní třídy. Je logické, že pachatelé volí raději objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí. Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je moudré chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická a pohybová čidla napojená na domovní alarm. Od věci není také zabezpečení věcí uvnitř. Vhodné je použít samostatné zajištění sezonních pneumatik, jízdních kol, či motocyklů,“ zakončila Nováková.

Autor: (fa)