ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Středa, 8. září 2021 06:00

Kladenský cyklistický klub Velo Akademie si na sobotu připravil pro děti do 12 let závody, které se uskutečnily na Sletišti. Závodilo se v několika kategoriích, přičemž svoji vlastní měli i caparti na odstrkovadlech. Den plný sportování si všichni užili bez ohledu na konečné pořadí.

Po Sletišti se v sobotu proháněly děti na kolech (Foto: Velo Akademie)

Celkově se jednalo už o čtvrtý ročník FM Cyklocupu, který si Velo Akademie pro malé závodníky připravila. Trať na Sletišti opět potvrdila, že je dobře sjízdná pro všechny, je technicky nenáročná, ale zároveň také zábavná. Klikatila se přes inline dráhu, po trávě i zpevněných cestách kolem lanového parku.

Děti závodily v několika kategoriích, přičemž ta nejkratší určená dětem na odstrkovadlech byla dlouhá jen padesát metrů. Nejrychlejší na ní nakonec byl Matyáš Jirout z Velké Dobré. Na čtyřsetmetrové distanci zvítězil Matouš Rybář z CK LOKO Rakovník. Osmisetmetrovou trať ovládl Lukáš Mihula a v závodě na 1800 metrů zvítězil Vojta Žižka z Velo Akademie. Z pořádajícího týmu byl rovněž vítěz druhé nejdelší trati, která byla dlouhá 3600 metrů. Stal se jím Jindřich Kohout. Vůbec nejdelší závod na 5400 metrů pak ovládl Denis Jogl z CK LOKO Rakovník.

Celkově na Sletišti v sobotu závodilo přes dvě stě dětí a všechny si čas na kole užily. Pořadatelé z Velo Akademie doufají, že v nich naplno probudili cyklistickou vášeň a možná mezi nimi našli i budoucí členy svého oddílu.