ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Na sobotní cyklistické závody na Sletišti zavítá i fotografka Tour de France

Čtvrtek, 2. září 2021 06:00

Už v sobotu se na kladenském Sletišti uskuteční cyklistické závody pro děti do 12 let, které si připravila místní Velo Akademie. A pořadatelé můžou počítat se vzácným hostem! Do Kladna totiž přijede fotografka věhlasné Tour de France Markéta Navrátilová.

Markéta Navrátilová

„Dětské cyklistické závody, které se konají 4. září odpoledne na kladenském Sletišti, bude fotit Markéta Navrátilová, největší česká hvězda ženské sportovní fotografie. Od roku 2002 fotí nejslavnější cyklistický závod planety Tour de France jako jediná akreditovaná fotografka v jeho historii, přičemž její fotografie jsou výjimečné a ceněné právě pro její ženský pohled na tento sport, na fotografii jako takovou, na emoce, které obsahuje,“ představuje vzácného hosta Martin Raufer z Velo Akademie.

„Minulou sobotu Markéta Navrátilová absolvovala v sedle motocyklu jako fotografka „české Tour“, která projížděla těsně kolem Kladna, a první zářijovou sobotu jí budeme moci zahlédnout pracovat na Sletišti. Z Tour zamíří rovnou k nám. Nabízí se otázka, zda jednou povedou kroky malých cyklistů opačným směrem a některé z těch, kdo zakusí jedny ze svých prvních závodních metrů na Sletišti, jednou uvidíme na Tour de France?“ doplnil Raufer.

K dětským závodům je stále možné se přihlásit. Předem přihlášení přes stránky 4.FM Cyklocup (veloakademie.cz) získají startovní číslo se jménem a mají zlevněné startovné, děti zaměstnanců a partnerů FM Logistic startovné neplatí. K závodu je možné se přihlásit také na místě, nejpozději půl hodiny před startem kategorie. Startují děti do 12 let, včetně těch na odrážedlech. Start první kategorie je ve 13.00 hodin.

Zájemci o pravidelné tréninky v cyklistickém oddíle mohou svůj start pojmout jako nábor do Velo Akademie a na místě se mohou dovědět potřebné informace.

Autor: (fa)