ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Vítězství Rytířů na Slavii zkalilo zranění Jaromíra Jágra

Úterý, 31. srpna 2021 20:00

Rytíři přidali v přípravě páté vítězství, když na ledě pražské Slavie vyhráli 3:2! Radost jim však zkalilo zranění Jaromíra Jágra, kterého soupeř ve třetí části ostře narazil na mantinel.

Vítězství Rytířů na Slavii zkalilo zranění Jaromíra Jágra (Foto: Roman Mareš)

Slavná osmašedesátka z utkání odstoupila a Jake Dotchin předvedl divákům své bitkařské schopnosti, když se vydal hokejovou legendu pomstít. Po herní stránce Kladeňáci sešívané přehráli a díky brankám Nicolase Hlavy, Antonína Melky a Ondřeje Machaly vyhráli.

Rytíři zvládli vstup do zápasu na podtrženou jedničku. Rychle vybojovali přesilovou hru, ze které bleskově udeřili. Jaromír Jágr poslal kotouč z levého kruhu před brankoviště a Nicolas Hlava otevřel skóre zápasu – 0:1. Domácí mohli posléze vyrovnat, Kladnu ale dvakrát pomohla tyčka. Štěstí si pak vybrali i domácí, když Pitule nedometl puk až do sítě, i v závěru třetiny, když hosté nevyužili krátkou přesilovku pět na tři.

V úvodu druhého dějství Rytíři nevyužili další početní výhodu, krátce po jejím skončení ale svůj náskok přece jen navýšili. Antonín Melka dostal od Račuka puk před brankoviště a zkušeně ho zametl mezi Michajlovovy betony – 0:2. Tentokrát ale sešívaní našli odpověď. Václav Veber dostal puk do volného prostoru a nechytatelnou ranou trefil růžek branky – 1:2. V závěrečných minutách Kladno zvládlo těžkou prověrku, když ubránilo dlouhé oslabení ve třech. Do kabiny tak Rytíři šli před závěrečnou třetinou s nejtěsnějším možným vedením.

Třetí dějství přineslo hodně nepříjemné okamžiky. Antonín Barák ostře narazil Jaromíra Jágra na mantinel a legendární útočník zůstal na ledě. Na nic tedy nečekal tvrďák Jake Dotchin, který zahodil rukavice a slavnou osmašedesátku pěstmi náležitě pomstil. Krátce nato navíc hosté svoje vedení navýšili. Baránek na sebe krásně natáhl beka i brankáře a parádní přihrávkou vybídl ke skórování Ondřeje Machalu – 1:3. Domácí v poslední minutě ještě snížili zásluhou Martina Ondráčka a v závěrečných sekundách chtěli zahrozit při výhodě pěti proti třem. Skóre už však zůstalo neměnné 2:3.

Branky a nahrávky: 26. Veber (Šteiner), 60. Ondráček (Vlček) – 2. Hlava (Jágr, Donaghey), 24. Melka (Račuk), 47. Machala (Baránek). Vyloučení: 8:8 + Dotchin (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Battěk, Jechoutek – Špůr, Komárek
Slavia: Michajlov – Barák, Hovorka, Veber, Zelingr, Havel, Duda – Kafka, Knotek, Kružík – Vlček, Žejdl, Slavíček – Doležal, Poletín, Ondráček – Pšenička, Kern, Šteiner.
 
Kladno: Stahl – Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Nilsen, Suchánek – Hlava, Ciampini, Sachr – Kristo, Kubík, Machala – Račuk, Pitule, Melka – Hajný, Jágr, Beran.
 
Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno