ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Žena zaparkovala u Lapáku, do 20 minut přišla o notebook

Středa, 25. srpna 2021 07:00

Sedmadvacetiletá žena si v sobotu zapomněla v zaparkovaném voze u Lapáku notebook, který se zalíbil dosud neznámému pachateli. Ten neváhal rozbít zadní okénko a počítač si odnést, čímž způsobil majitelce celkovou škodu ve výši 20 tisíc korun.

Žena zaparkovala u Lapáku, do 20 minut přišla o notebook (Ilustrační foto: KL)

Pachatel se počítače zmocnil v sobotu v čase mezi 12:45 a 13:05. Někdy v tomto časovém rozmezí poškodil zadní okénko zaparkovaného automobilu Suzuki a uloupil z něj notebook značky Lenovo, který byl uložený v cestovní tašce. Zloděj tak způsobil sedmadvacetileté majitelce škodu v celkové výši 20 tisíc korun, z níž polovinu tvořilo poškození vozu. Policisté nyní po pachateli pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním.

„Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události, kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se u osobního vozidla Suzuki v lokalitě Kladno – Lapák.  Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, jenž se do vozidla vloupal a odcizil notebook, sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ žádá policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Policie opětovně upozorňuje řidiče i jejich spolujezdce, aby při odchodu svá vozidla řádně zabezpečili a především v nich neponechávali žádné věci. Zloději umí využít i malou chvilku nepozornosti ve svůj prospěch. Opomenuté věci ve vozidlech jsou pro zloděje velkým lákadlem a mnohdy i snadnou kořistí,“ doplnila Nováková.

Autor: (fa)