ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kraj od září mění provoz některých kladenských autobusových linek

Středa, 25. srpna 2021 06:50

Obyvatelé Kladna i okolních vesnic, kteří využívají autobusové linky 612, 620, 623 a 624, by se měli mít na pozoru. Krajský organizátor meziměstské dopravy IDSK totiž mění od 1. září provoz těchto spojů.

Od září se mění provoz kladenských autobusových linek (Foto: KL)

Co se týče provozu linky 612, většina spojů od Velvar bude nově zkrácena jen do zastávky „Kladno, autobusové nádraží“. Do stanice „Kladno, nám. Svobody“, budou jezdit už jen školní spoje v ranní a odpolední špičce v pracovní dny.

Stejná změna se týká rovněž linky 620 od Kralup nad Vltavou. První ranní spoj v pracovní dny směrem do Kralup je nově výchozí už ze zastávky „Brandýsek, u kina“. Poslední spoj do Kralup je naopak zkrácen a nejede z Kladna, ale je výchozí až ze Želenic. Cestující proto v tomto čase musí využít souběžný spoj 623 z Kladna do Želenic. Ranní spoj z Kralup do Kladna bude nově jezdit o 20 minut dříve a rovněž bude zavedena víkendová doprava v celé trase linky. V zastávce „Koleč, zámek“ jsou zavedeny o víkendu přípoje mezi linkami 323 a 620.

Na lince 623 jsou školní spoje nově vedeny přes obce Koleč a Blevice. Jedná se o spoje zajišťující spojení do základních škol ve Zvoleněvsi a ve Velvarech. Ranní školní spoj do Velvar nově jede přes zastávku „Velvary, škola“ a ranní spoj ze Želenic do Kladna jede o 5 minut dříve.

Většina spojů linky 624 od Dřetovic je zkrácena do zastávky „Kladno, autobusové nádraží“ a do zastávky „Kladno, nám. Svobody“ jedou jen školní spoje v ranní a odpolední špičce v pracovní dny. Byl také zrušen ranní spoj v 7:14 z Dřetovic do Kladna a nahrazen dvěma spoji v 7:06 z Dřetovic a v 7:31 z Dřetovic. Stejně tak je zrušen ranní spoj v 6:52 ze zastávky „Kladno, autobusové nádraží“ a nahrazen dvěma spoji v 6:44 a v 7:09.

Autor: (fa)