ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V extraligové sezoně se stanou Litoměřice partnerským klubem Rytířů

Čtvrtek, 19. srpna 2021 06:40

Rytíři budou v nadcházející sezoně 2021/22 spolupracovat s prvoligovým týmem HC Stadion Litoměřice. Tato kooperace má za účel zejména možnost oboustranného využití hráčů na střídavé starty. Prvním příkladem je litoměřický brankář Tomáš Král, který by se měl brzy objevit v kladenském brankovišti.

V extraligové sezoně se stanou Litoměřice partnerským klubem Rytířů (Foto: Rytíři Kladno)

Litoměřice za sebou mají skvělou sezonu. V play off sice vypadly ve čtvrtfinále, ale nutno podotknout, že o tom rozhodl až sedmý zápas, navíc soupeřem Stadionu byl pozdější finalista HC Dukla Jihlava.

Od sezony 2021/22 budou Litoměřice partnerským klubem Rytířů Kladno. Dohoda mezi kluby je taková, že si mohou vzájemně pomoci svými hráči formou střídavých startů. Na ty do Kladna přichází první „kališník“, a to brankář Tomáš Král, který by se měl v kladenském brankovišti představit v některém z blížících se přípravných zápasů.

Král by měl být prvním z několika dalších brankářů, které bude mít Kladno k dispozici na střídavé starty z první ligy.

Hráči Litoměřic kralovali produktivitě Chance ligy v ročníku 2020/21. Neproduktivnějším hráčem soutěže byl útočník Matěj Beran, jedna z prvních letních posil Rytířů pro nadcházející sezonu. Hned za ním se v tabulce produktivity umístil Patrik Miškář. Na celkové šesté příčce skončil Martin Procházka, který v roce 2016 nastupoval v závěru sezony za Kladno.

Podobné ambice má Stadion i teď, což je s ohledem na nově uzavřenou spolupráci pro Rytíře velice zajímavé.

Autor: Lukáš Jůdl – Rytíři Kladno